"Грузинська мрія" дала Іванішвілі право обирати прем’єр-міністра

Понеділок, 8 січня 2024, 22:30

Керівна партія влади Грузії "Грузинська мрія" офіційно закріпила статус почесного голови політсили у своєму статуті, який відійшов її засновнику, мільярдеру Бідзіні Іванішвілі.

Як пише "Європейська правда" з посиланням на "Грузия Online", відповідні зміни були опубліковані на сайті Національного агентства публічного реєстру Грузії.

Зміни передбачають, що у структурі "Грузинської мрії" додається почесний голова – людина, "якій належать особливі заслуги перед країною і партією" і який є головним політичним радником партії.

Почесний голова "Грузинської мрії" також входить до складу політичної ради партії та має право його скликати. Політрада також "затверджує кандидатуру прем'єр-міністра Грузії за поданням почесного голови партії".

Європарламент закликав держави ЄС ввести санкції проти Іванішвілі

Крім того, почесний голова партії може скликати позачерговий з'їзд "Грузинської мрії".

Нагадаємо, 30 грудня на з'їзді "Грузинської мрії" колишнього прем'єр-міністра Грузії і засновника "Грузинської мрії" Бідзіну Іванішвілі було обрано почесним головою партії.

Бідзіна Іванішвілі – колишній прем'єр і екслідер "Грузинської мрії". Хоч Іванішвілі офіційно пішов з політики у 2021 році, та опоненти влади після цього не раз стверджували, що він продовжує правити країною "з-за лаштунків" і йому підпорядковані не тільки всі міністри, а й державні інститути.

Восени 2022 року Україна запровадила санкції проти членів родини Бідзіни Іванішвілі, та нещодавно оголосила спонсором війни компанію, пов’язану з Іванішвілі.

Про повернення Іванішвілі в політику читайте у статті: Шлях до ЄС і до Росії одночасно: навіщо тіньовий лідер Грузії повертається у політику.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.