Глави МЗС Німеччини, Польщі і Франції назвали три кроки для посилення оборони Європи

Новини — Середа, 3 квітня 2024, 08:56 —

Міністри закордонних справ Німеччини, Польщі та Франції заявили, що європейські союзники НАТО повинні брати на себе більшу відповідальність за оборону континенту.

Про це йдеться у гостьовій статті Анналени Бербок, Радослава Сікорського та Стефана Сежурне, глав МЗС країн Веймарського трикутника, у виданні Politico, передає "Європейська правда".

Міністри визнають, що США давно несуть більший тягар в колективній обороні.

"Європейські союзники повинні взяти на себе свою справедливу частку колективного тягаря НАТО і продемонструвати готовність взяти на себе більшу відповідальність за оборону Європи.

Міцний трансатлантичний зв'язок залишається основою нашої безпеки, і ми, європейці, повинні усунути деякі з найбільш нагальних недоліків, які стали до болю очевидними протягом останніх місяців і років: прогалини в можливостях, готовності наших збройних сил, виробничих потужностях, логістиці, стандартизації і оперативній сумісності", – стверджують міністри.

Вони підтвердили необхідність сильнішої і більш дієздатної європейської оборони – такої, що робить позитивний внесок у глобальну і трансатлантичну безпеку і водночас доповнює НАТО і є оперативно сумісною з нею.

Щоб взяти на себе цю більшу відповідальність за спільну безпеку, на думку міністрів, європейські члени Альянсу повинні зробити наступні кроки:

По-перше, виділення мінімум 2% ВВП на оборону є необхідною передумовою і фундаментом побудови колективної оборони.

По-друге, використання всього промислового потенціалу континенту для модернізації військових сил і засобів, нарощування виробництва і отримання економії від масштабу. Оборонна промисловість, за словами міністрів, потребує обов'язкових довгострокових контрактів – з чіткими термінами, рівнем амбіцій, фіксованими фінансовими зобов'язаннями і гарантіями закупівель з боку урядів.

По-третє, необхідність інвестувати в технології майбутнього, щоб зберегти технологічну перевагу і ліквідувати прогалини в силах і засобах.

"Через два роки своєї агресивної війни Путін будує свою стратегію на прорахунках, що він може виснажити Україну і пережити нашу підтримку. Він також прагне перевірити нашу єдність і рішучість як союзників.

Таким чином, наша відповідь має ґрунтуватися на силі, єдності і співпраці. Ми повинні зробити так, щоб його агресія не виправдала себе – ані зараз, ані в майбутньому", – наголосили міністри.

Як повідомлялося, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг пропонує створити фонд союзницьких внесків на суму 100 мільярдів доларів протягом п'яти років для України в рамках пакета, який мають підписати лідери країн-членів Альянсу на саміті у Вашингтоні.

Як частина пакета, НАТО також може перебрати на себе оперативні обов'язки очолюваної США контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"), яка координує постачання Києву зброї, вважають джерела.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.