Колонки

Європейська пропозиція для Меркель: чим поступився Макрон заради підтримки Німеччини
Щоб не почути у відповідь голосне "ні" від Німеччини, Макрон відмовився від максимальних вимог щодо суперечливої теми реформування єврозони. Він підтримує на плаву необхідність фіскального союзу, але відсуває її на задній план.
Світова торгівля перед новими викликами: що турбує експертів СОТ
СОТ стикається із дедалі складнішими викликами, реагувати на які їй все важче. Або ця організація стане більш гнучкою в частині ухвалення рішень, або рано чи пізно в світі з'явиться нова система регулювання міжнародної торгівлі.
Гербіцид, що викликає рак: Європа сперечається, Україна мовчить
Рішення Парижа не стало прецедентом – раніше гліфосат було заборонено у Німеччині. Однак єдина позиція двох найбільших економік ЄС здатна остаточно змінити настрої в Європі. І це, безумовно, матиме вплив і на Україну.
Невипадкова Каталонія: що робить країни незалежними та що варто пам'ятати Україні
Шотландія отримала достатню автономію від Великої Британії, щоб вигоди від збереження унії переважили, Фландрія фактично живе в умовах конфедерації, яку поступово виторгувала. Натомість мадридський уряд не зміг запропонувати рішення, яке би задовольнило каталонців.
Українська меншина у Польщі в небезпеці: а що робить Київ?
Протягом останніх років – відтоді, як до влади у Польщі прийшла "Право і справедливість", – українська меншина стала переслідуваною. Шовіністичні елементи відчули, що їхня антиукраїнська діяльність тепер не тільки безкарна, але навіть заохочена владою.
Встати, суд переїжджає: навіщо Україні потрібна консолідація судів
Україна має серйозні проблеми з якістю ухвалення судових рішень. Європейський досвід у зв'язку з цим однозначний – домогтися зростання ефективності судової системи неможливо без перегляду карти судів.
Друзі Путіна в Бундестазі: як Україні взаємодіяти з новою німецькою опозицією
Опозиційні партії дуже різні, але є те, що їх об’єднує: у кожній з них є чимало "друзів Росії". СПДН, АдН та "Ліві", контролюючи майже половину голосів, здатні змінити характер політичних дискусій у Бундестазі. Київ має вже зараз готуватися до дискусій з ними...
Скандинавський рецепт для українських мітингів: як має діяти Нацполіція під час масових безладів
Якщо від початку вийти у натовп з шоломами та щитами, ефект може бути протилежний... Нова модель дій української поліції не буде повністю "скандинавською". Вона буде українською, але базуватиметься на методах, ефективність яких вже перевірена в інших країнах...
Євроінтеграція для холодильника: що прийде на зміну боротьбі за безвіз
Продукція транснаціональних компаній, що продається по всьому континенту (і навіть за однаковими цінами), різниться за якістю залежно від того, де її купують: у «старій Європі» чи у «новій»... Ми можемо стати свідками безпрецедентного кейсу захисту прав споживачів...
Зупинитися без членства: чим небезпечна для України ідея про митний союз з ЄС
Наразі ми далекі від вичерпання можливостей Угоди про асоціацію, особливо в нетарифних бар’єрах в торгівлі і в послугах... Митний союз просто не відповідає прагненням України. Зрештою, турецька модель митного союзу – дітище перших років існування ЄС...
Безроумінг до безвізу: міфи та правда про нову обіцянку Порошенка
За процедурами ЄС, Європарламент не може от так взяти й скасувати роумінг чи будь-що інше – це результат тривалої законодавчої роботи, здійсненої спільно з Радою ЄС та Єврокомісією. Історія, що не раз виставляла "обіцяльників" посміховиськом, нічому не навчила.
Україна у німецьких розкладах: чи вплинуть вибори на курс Берліна
Німецькі урядовці переконані: навіть відрядження миротворчої місії на Донбас не призведе до послаблення санкцій щодо РФ. Деякі санкції можуть бути зменшені після проведення легітимних виборів, однак секторальні санкції залишатимуться в силі.
Операція "Репарація": чим вимоги Польщі небезпечні для ЄС і для самої Варшави
Питання репарацій було порушено Польщею більше з політичних, а не з юридичних або економічних міркувань. Німеччина завжди була популярним цапом-відбувайлом для "ПіС", щоб відволікти увагу виборців від внутрішніх проблем.
Російський слід корейської ядерної програми: хто може ховатися за світовим конфліктом
Вибух термоядерної боєголовки під час чергових "випробувань", на висоті декілька сотень кілометрів, сформує електромагнітний імпульс, здатний зруйнувати електричну інфраструктуру та пристрої на площі в мільйони квадратних кілометрів під епіцентром!
Румунія воює за антикорупційну службу: до чого призведуть нові протести
Другі за рік протести в Румунії поки не стали такими ж масштабними, як на початку року. Влада врахувала свої помилки, не намагаючись тишком-нишком ухвалювати скандальні рішення. Та чи означає це, що масштабні протести більше неможливі? Зовсім ні.
Розбиті надії України та "європейська зрада": що не так з новою ініціативою Польщі
Влада Польщі активно сперечається з ініціативою Європи двох швидкостей. В аргументи проти такої ініціативи виявилася залучена й Україна. За оцінками президента Польщі Анджея Дуди, за такого сценарію ЄС миттю втратить свою привабливість для нас.
Енергетичний бік санкцій: доля Nord Stream-2 залежить від українських реформ
США готові впроваджувати та підтримувати санкції проти Росії, але тільки якщо бачитимуть продовження стратегічних реформ. Якщо на нашому боці не буде прогресу, в наших союзників у Конгресі стане менше аргументів на нашу підтримку.
Ритуальна русофобія: навіщо Молдова підняла питання про виведення військ РФ з Придністров'я
Молдова вже мало чим відрізняється від того, що у нас називається "русский мир"... Далі "збурення" міжнародної громадської думки справа не піде, хоча за весь час придністровського конфлікту у нас не було таких сприятливих передумов для його вирішення, як сьогодні...
Чорний дим над російським консульством: що стоїть за нетиповим кроком США
Схоже, що американцям було потрібно на щось подивитися всередині будівель, що вивільняються від російських дипустанов. Тому і часу на їх закриття росіянам дали стільки, щоб позбавити можливості повністю демонтувати сліди якоїсь діяльності, що цікавить американців.
Макрон і Франція: медовий місяць закінчився
Початкова популярність Макрона не була стійкою. Це була віра людей "в чистий аркуш", на який вони проектували власні надії. На міжнародній арені він продемонстрував готовність конкурувати з Дональдом Трампом.