Експертна думка

Смітити по-європейськи: що має змінити Україна
Згідно з Угодою про асоціацію Україна протягом трьох років має імплементувати директиву Європейського парламенту про відходи. Оскільки половина цього строку вже минула, нам залишилося лише півтора роки на запровадження європейських стандартів поводження з відходами.
Як допомогти Сходу і Півдню "закохатись" у євроінтеграцію
Дуже радує, що рівень підтримки Росії як основного партнера в зовнішній політиці знизився до 13%. Ставлення до Євросоюзу дещо краще – 29% опитаних вважають, що співпраця з ЄС має бути пріоритетним напрямком. Нова тенденція – люди почали розчаровуватися в ідеї європейської інтеграції. Таких зараз – 10%.
Британія надає допомогу для розвитку бізнесу в Україні
Україна вступає в період реконструкції та відродження. Сполучене Королівство пишається бути партнером України у цій справі. Радий повідомити, про надання додаткових $1,5 млн для програми працевлаштування та розвитку бізнесу...
Референдум у Нідерландах: якою має бути стратегія України
Найголовніше – не кидатися на шию нідерландським братам і не розповідати про наше прагнення вже завтра аж надто міцно з ними євроінтегруватися. Це саме той випадок, коли про нав'язливість треба забути. Потрібно використовувати ті можливості, які наразі відкриті, а не ломитися в зачинені двері.
Порошенко має ветувати "безвізові закони" – якщо ЄС потрібен зміст, а не "шашечки"
Головний зовнішньополітичний помічник президента Костянтин Єлісєєв дуже любить всім відомий анекдот про таксиста зі словами "вам шашечки или ехать?" – авторові доводилось багато разів чути від нього цю фразу. Зараз саме на це питання має відповісти Брюссель...
Чому про Україну стали мало говорити у світі - погляд європейського журналіста
Україні не вистачає розумної та ефективної медіа-стратегії. Країна в рамках Європейської мовної спілки не може запропонувати іноземним журналістам якісних відеоматеріалів. Це лише деталь, але вона підсилює враження від України як сірої та нецікавої.
Гомодиктатура та інші міфи: що означає внесення "сексуальної орієнтаціі" до Трудового кодексу
Через спроби політиків уникнути обговорення недискримінації з'явилися міфи, які мають дуже мало спільного з реальністю і здоровим глуздом... А народний депутат Павло Унгурян вкотре ретранслював "страшилку" про "нав’язування нам спеціального статусу сексуальних меншин"...
"Співпраця Ісламської держави та України" – новий тренд пропаганди РФ
Новий тренд російської пропаганди – показати жахи "Ісламської держави" в Сирії і Афганістані, а потім пов'язати їх з Україною. У РФ шукають нові обґрунтування для закликів бомбити Україну. "Причина" вже визначена – "тому що у них зібрався весь цвіт ІДІЛ"...
Як Європарламент може спонукати Раду до підтримки реформ?
Провал – навіть не розглядається як варіант. А реформи мають проводитися таким чином, щоб українці відчували їхні результати... Україна визначена пріоритетною країною для програми Європарламенту з підтримки демократії, і це – показово...
#Зрада в шоколаді: хто підставив українських експортерів
Все, що потрібно від державної влади України – це формалізувати процедуру отримання українським експортером Сертифікату здоров’я. Здавалося б, вся проблема не варта виїденого яйця. Але не в Україні!.. Бізнес, вигравши конкуренту боротьбу, вже довгий час стоїть на низькому старті через небажання чиновників розібратися з розподілом повноважень.
Вибори у нас і у них. Або: що там у поляків?
Польські вибори – рівень їх організації і атмосфера проведення – могли б стати непоганим прикладом для України. Єдине, що для цього потрібно – бажання не лише ознайомлюватись, але й переймати позитивний досвід.
Ідеї з Ради: чи відповідає страхова реформа вимогам ЄС
Запропонована норма відкриває простір для махінацій страхових компаній. Будучи учасником ринку (не страхового), страховик може безпосередньо впливати на ситуацію на ньому, створюючи страхові прецеденти... Якщо вам не виплатили гроші, чи запевнили, що ваш випадок не підлягає страхуванню, дієвий механізм оскарження рішень є критично необхідним.
EEN – новий майданчик співпраці бізнесу України та ЄС
"Європейська мережа підприємств" – це найбільше у світі бізнес-співтовариство, яке об’єднує близько 600 організацій з підтримки інтернаціоналізації підприємництва, залучення інвестицій та трансферу технологій. Український бізнес вже зараз може користуватися цими можливостями для встановлення контактів з європейськими партнерами.
Шлях у Китай через ЄС – шанс для українських виробників
Для Китаю позитивна оцінка ЄС – це зелене світло для допуску продуктів на свої ринки. Для українських виробників це особливо важливо, адже через гучні скандали з отруєнням немовлят місцевими молочними сумішами багато китайців споживають тільки імпортні молочні продукти, не дивлячись на високу ціну.
Польща антиєвропейська
Польща отримала найбільш антиєвропейський парламент у своїй новітній історії. З п'яти партій, що пройшли до нього, три можна назвати євроскептиками... Виконувати роль адвоката України в ЄС Польща може, лише зберігаючи нормальний діалог з Брюсселем. Однак після виборів виникло дуже багато загроз для цього діалогу.
Поговоримо про НАТО! Нова offline-зустріч від ЄвроПравди
Цього разу ми говоритимемо на тему "НАТО та інформаційні кампанії", а гостем стане Марк Лейті, керівник інформаційного забезпечення Штабу Об'єднаних Збройних сил НАТО в Європі (SHAPE). Він готовий дати відповідь на ваші запитання!
Безвізовий режим: Україна і ЄС знову готуються "кинути" ЛГБТ-спільноту?
Причина "відсутності політичної волі" проста, як двері. Політики бояться втратити підтримку електорату. Законопроект на розгляді ВР не містить сексуальної орієнтації в переліку ознак, дискримінація за якими заборонена. Тобто – не виконує вимогу ПДВЛ і не допоможе скасувати візи...
Інформація та війна: запрошуємо на семінар для журналістів
...Зараз усе навпаки: ми живемо в епоху перевиробництва інформації. Її стало дуже багато, ми в ній часто губимося і втрачаємо ясність бачення. Джерела та свідчення перехрещуються з чутками, дезінформацією чи пропагандою. Як тут шукати правду?..
Польська формула: що чекає країну після перемоги ПіС?
ПіС має найжорсткішу позицію серед лідерів щодо відносин з Москвою. У разі їх перемоги активізується розслідування Смоленської трагедії. ПіС і "Кукіз'15" виступають за зміцнення військового потенціалу Польщі...
Польща як вікно в Європу: досвід українського виробника
Українські підприємці також мають шанси процвітати на ринку Польщі, дотримуючись при цьому правил здорової конкуренції. Варто лише продумати стратегію з утримання конкурентоспроможних цін. Та треба дотримуватися стандартів виробництва й зберігати порівняно низьку собівартість сировини...