Сікорський у відставку через "касетний скандал" не піде - Туск

Понеділок, 23 червня 2014, 14:38

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск не збирається відправляти у відставку Радослава Сікорського, який фігурує в "касетному скандалі". Скинути міністра хочуть опозиційні партії.

Рішення залишити Сікорського у владі також підтримав Глава уряду Іспанії Мар'яно Рахой, який зараз перебуває з візитом у Варшаві.

"Виражаю свою солідарність високопосадовцям Польщі, яких незаконно підслуховували. Така практика суперечить правам людини", наголосив Прем'єр Іспанії.

Як писала раніше ЄвроПравда, згідно аудіозаписів таємного прослуховування між міністром закордонних справ Польщі Радославом Cікорським та екс-міністром фінансів Польщі, які виклало видання Wprost, Сікорський поставив під сумнів ефективність "польсько-американської міждержавної дружби".

"Польсько-американський союз нічого не вартий. Він навіть шкодить, бо ставить Польщу у фальшиві оборонні позиції. Якщо ми будемо догоджати американцям, тоді будемо в конфлікті з німцями та росіянами і вважатимемо себе фраєрами", - йдеться в аудіозаписі, в якому Сікорський у розмові з міністром фінансів Польщі пояснює, що співпраця з США ставить країну в хибні оборонні позиції.

Сам Сікорський негативно висловився щодо оприлюднення цих аудіозаписів і ставить під сумнів їх автентичність.

"Уряд атакують злочинці. Зараз триває розслідування щодо несанкціонованого прослуховування високопосадовців. Я вірю що дуже скоро слідство доведе неправдивість аудіозаписів і винні будуть обовязково покарані", наголосив Сікорський.

Однак Сільвестр Лятковський, шеф-редактор видання Wprost, яке опублікувало сканданльні аудіозаписи не піддає сумніву правдивість аудіозаписів. У своєму блозі він написав, що всі голоса правдиві і що редакція взялась за цей матеріал з професійних мотивів. На його думку журналісти покликані "не обороняти владу, але показувати де влада помиляється і чинить зло".

Нагадаємо, що скандал виник 16 червня після оприлюднення у ЗМІ телефонних розмов високопоставлених політиків.

Тижневик Wprost отримав також аудіозапис розмов високопосадовців, зокрема міністра внутрішніх справ Бартломея Сенкевича і голови Нацбанку Марека Бельки. У ході цих розмов чиновники, вживаючи ненормативну лексику, обговорювали вирішення не цілком законними способами як державних, так і особистих питань.

Після оприлюднення записів голова Ради міністрів Польщі Дональд Туск навіть припустив оголошення дострокових парламентських виборів, якщо конфлікт не буде вичерпано.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.