Єврокомісія захистить ринок овочів і фруктів від російського ембарго

Середа, 17 вересня 2014, 09:24

Єврокомісія розробляє нові правила підтримки ринку фруктів і овочів, що швидко псуються.

Про це пише Інтерфакс, посилаючись на представників Єврокомісії.

Експерти головного директорату Єврокомісії з питань сільського господарства виклали представникам держав-членів ЄС параметри нової схеми надзвичайних заходів щодо підтримки ринку швидкопсувних фруктів і овочів, постраждалого від російського ембарго на ряд продовольчих продуктів.

"Нова програма випливає з попередньої програми вартістю 125 млн євро, призупиненої Єврокомісією минулого тижня через те, що рівень запитів на надання допомоги виходив за рамки передбаченого бюджетом", - сказав представник ЄК Роджер Уейт.

Він пояснив, що, як і за попередньою схемою, пакет допомоги надаватиме фінансування ЄС для вилучення з ринку для безкоштовного розповсюдження або для використання в промислових цілях, а також для компенсації збору незрілого чи незібраного врожаю.

Нова програма передбачає визначення прийнятних обсягів допомоги для кожної держави-члена за групами продукції на основі обсягів експорту в Росію за той же період в минулому році за вирахування суми, заявленої за першою схемою допомоги.

"Після сьогоднішньої дискусії з державами-членами Єврокомісія доопрацює текст, що підтверджує передбачуваний бюджет, і завершить необхідні внутрішні консультації, перш ніж офіційно прийняти ці правила та опублікувати їх в "Офіційному журналі" Євросоюзу", - повідомив Уейт.

Раніше "Європейська правда" писала про те, що Єврокомісія прийняла рішення призупинити допомогу фермерам, оголошену 18 серпня у відповідь на російське ембарго, з метою запровадження більш ефективних заходів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".