Більшість чехів не знає, що відбувається в Україні – опитування

П'ятниця, 28 листопада 2014, 15:28

Лише третина чехів розуміється на подіях, які відбуваються в Україні.

Такими є результати опитування Центру дослідження громадської думки Академії наук Чехії, повідомляє видання Ceske Noviny.

У листопаді 43% виявили зацікавленість до подій в Україні. Цей показник набагато нижчий за аналогічний у березні, коли Росія анексувала Крим – тоді подіями в Україні цікавились дві третини чехів. Інтерес до подій в Україні від березня поступово знижувався, показавши підйом у період початку антитерористичної опереції на сході України і під час президентських виборів у травні 2014 року.

При цьому 55% опитаних вважають, що конфлікт в Україні загрожує безпеці Чехії і ще більше – 60% - оцінють конфлікт в Україні як загрозу пан’європейській безпеці.

Більша частина чехів при цьому не знає, що насправді відбувається в Україні. Слідкує за ситуацією лише третина громадян Чехії, і цей показник мало відрізняється від аналогічних показників попередніх місяців.

Крім того, третина чехів виступає за те, щоб Україна лишилась унітарною державою і 25% хочуть, аби Україну розділили. При цьому в порівнянні з травнем кількість тих, хто підтримує розділ України виросла на 8 %.

За мирне врегулювання української кризи шляхом переговорів за участю Росії, україни та сепаратистів виступили чотири п’ятих чехів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що майже 70% громадян Чехії не згодні з висловлюваннями свого президента Мілоша Земана щодо України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.