ЄСПЛ виправдав швейцарських журналістів, що використовували приховані камери

Вівторок, 24 лютого 2015, 16:38

Чотири швейцарських журналісти виграли справу в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) щодо використання ними прихованих камер.

Про це повідомляє Associated Press.

Журналісти використовували приховані камери для зйомки документального фільму, який був частиною їх розслідування щодо неправильних рекомендацій страхових брокерів.

В 2007 році окружний суд Цюриха зобвов’язав журналістів швейцарської громадського телебачення SRF сплатити штрафи за порушення приватності страхового брокера. Вердикт був підтверджений Вищим судом Швейцарії.

ЄСПЛ скасував штрафи для журналістів і заявив, що що втручання в приватне життя брокера не було достатньо серйозним, щоб вплинути на інтерес громадськості до отримання інформації про халатність в страховій галузі.

Згідно з рішенням ЄСПЛ, рішення швейцарських судів  може відбити у ЗМІ бажання  виражати критику і що право журналістів на свободу слова було порушено.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.

Розкол через Україну: як російська агресія змінила політику Італії

З політичної сцени Італії поступово йдуть ті політики, які довгі роки вважалися провідниками інтересів РФ та особисто Путіна.

Санкції випробовують на стійкість: як олігархи Путіна оскаржують рішення ЄС

Російські олігархи шукають способи вийти з-під санкцій. Втім, шансів судово оскаржити їх насправді менше, ніж можуть запевняти консультанти.