Росія має бути найбільше зацікавлена у миротворцях ООН на Донбасі - Клімкін

Четвер, 9 квітня 2015, 13:42

Росія повинна підтримати рішення ООН про миротворчу місію на Донбасі, якщо вона зацікавлена у виконанні мінських домовленостей.

Про це заявив глава МЗС України Павла Клімкін в інтерв'ю російській "Новой газете".

"Якщо російська сторона це заблокує, нехай пояснить, хто буде не просто спостерігати за розвитком миротворчого процесу, але хто буде сприяти його розвитку? Хто буде організовувати процес встановлення та затвердження порядку? Хто буде працювати з цією так званою народною міліцією, з новими структурами? Ось на Балканах цим займалися саме миротворці. Чому це має бути не так у цьому випадку?", - сказав Клімкін.

За його словами, в мінських угодах прописані тимчасові рамки реалізації конкретних пунктів.

"Зараз ми діємо точно за логікою "Мінська-2", і ця логіка дуже проста: спочатку - припинення вогню, відведення важкої артилерії і повний контроль за цим процесом. Ми маємо досягти остаточного прогресу з обміну заручниками, оскільки для мене це виходить за рамки політики і є, зрештою, питанням моралі. І далі піде дискусія по ключовим критеріям вільних та чесних виборів", - сказав міністр.

За його словами, в мінських угодах чітко прописано, що вибори повинні бути проведені за нормами Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ.

"І як тільки вибори відбудуться, тоді повністю запрацює і закон (про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу. - Ред.). В законі, наприклад, є положення про те, що в цих районах буде створюватися народна міліція і так далі", - сказав Клімкін.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко стверджує, що останнім часом суттєво підвищилися шанси направлення в Україну миротворчої місії ООН.

Раніше представник України в ЄС Костянтин Єлісєєв заявив, що направлення Євросоюзом миротворчого контингенту на Донбас не потребує попереднього узгодження мандату такої місії з Радою безпеки ООН.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua