Польща звернулась до "Венеціанки" через закон про Конституційний суд

Четвер, 24 грудня 2015, 15:25

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський вирішив звернутися до Венеціанської комісії з тим, щоб отримати її оцінку законодавчих змін щодо Конституційного суду Польщі.

Як пише Gazeta Wyborcza, про це повідомив прес-секретар польського МЗС Анджей Дмоховський.

За його словами, думка Венеціанської комісії має припинити всі суперечки навколо обмежень повноважень Конституційного суду, яке затвердив Сенат Польщі.

"Міністр глибоко переконаний, що міжнародний авторитет Венеціанської комісії та її професіоналізм дозволять зробити об'єктивну оцінку правових питань, які є предметом заяви", - зазначив прес-секретар у повідомленні.

Видання також відзначає, що звернення польського уряду не є першим зверненням до Венеціанської комісії з цього питання.

Так, на початку грудня лист до Венеціанської комісії з приводу ситуації, пов'язаної з виборами суддів Конституційного суду направило дев'ять польських неурядових організацій. 

Відповідаючи на це звернення, голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо зазначив, що комісія занепокоєна ситуацією навколо суду, і висловив сподівання, що проблема буде вирішена в межах законодавства.

Раніше повідомлялося, що сенат Польщі затвердив закон про Конституційний суд, розкритикований ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують"

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.