Норвегія хоче конфіскувати паспорти у потенційних іноземних бойовиків

Четвер, 21 січня 2016, 10:48

Міністр юстиції Норвегії Андерс Анундсен запропонував дозволити владі конфіскувати або відмовляти у видачі паспорта людям, які розглядаються як потенційні іноземні бойовики.

Про це повідомляє The Local.

"Важливо мати ефективні засоби для запобігання від поїздок в зони конфліктів, що допоможе запобігти особливо тяжкі злочини, які вчиняються у цих регіонах, оскільки люди, які повертаються звідти, можуть нести серйозну загрозу для Норвегії", - сказав Анундсен.

Пропозиція передбачає тільки конфіскацію паспортів, мова не йде про позбавлення громадянства.

Згідно з норвезьким законодавством, паспорт можуть конфіскувати, тільки якщо є вірогідні докази, що метою поїздки за кордон є протизаконна діяльність.

Відповідно до нової пропозиції, було б достатньо мати "об'єктивне припущення" що людина має такі наміри.

Аналогічні заходи, які реалізувалися урядом Данії в 2015 році, до теперішнього часу призвели до 14 звинувачень та семи заборон на поїздки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.

Війна за санкції: як питання "Північного потоку-2" розкололо Конгрес США

Республіканці блокують ухвалення оборонного бюджету США, вимагаючи включити в нього нові санкції проти "Північного потоку-2".

Відповідь Лукашенку: як Україна має реагувати на "кримські" погрози диктатора

Лукашенко знає: зраджувати його особисто у разі, якщо він виконає не все обіцяне, Путін не буде. Зрештою, місця в Росії багато, і не лише в Ростові.