Рада ЄС прийняла заявку Боснії і Герцеговини на членство в Євросоюзі

Вівторок, 20 вересня 2016, 12:29

Рада ЄС прийняла заявку Боснії та Герцеговини на вступ до Європейського союзу. Це - перший крок, щоб отримати статус країни-кандидата на членство в ЄС.

Про це йдеться у заяві на сайті Європейської ради.

"15 лютого 2016 року голова президії Боснії і Герцеговини Драган Човіч представив заяву Боснії і Герцеговини на членство в Європейському Союзі. Рада постановила втілювати процедуру у порядку, встановленому у статті 49 Договору про Європейський Союз. Таким чином, Єврокомісії пропонується представити свою думку", - йдеться у заяві.

Рада закликає Боснію і Герцеговину продовжувати свої зусилля щодо забезпечення ефективного здійснення реформ відповідно до графіка плану дій в тісній співпраці з ЄС, міжнародними фінансовими організаціями та представниками громадянського суспільства.

"Слід продовжувати також соціально-економічні реформи, реформи у сфері верховенства закону та публічного адміністрування. Рада закликає комісію продовжити доповідь про хід здійснення реформи, включаючи механізм координації", - йдеться у заяві.

Як повідомлялося, Боснія і Герцеговина 15 лютого офіційно подала заявку на членство в ЄС. Країна підписала договір про більш тісні стосунки з ЄС – Угоду про стабілізацію та асоціацію – в 2008 році.

Однак угода не була ратифікована до червня 2015 року, доки Німеччина і Британія не виступили з новою ініціативою заохочення економічного розвитку країни.

На шляху вступу до ЄС Боснія та Герцеговина відстає від сусідніх балканських країн.

Багато оглядачів вважають, що країна – політично та етнічно децентралізована, економічно нерозвинена – не вступить до ЄС раніше 2025 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?