Ердоган: США не повинні переховувати Гюлена

Вівторок, 20 вересня 2016, 15:59

США не повинні переховувати на своїй території Фетхуллаха Гюлена, якого Анкара вважає терористом та звинувачує в організації спроби державного перевороту.

Про це заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган в кулуарах Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, повідомляє Reuters.

Президент Туреччини заявив, що діяльність Гюлена повинна бути заборонена у всьому світі.

"Якщо США є нашим стратегічним союзником і нашим партнером в НАТО, то вони не повинні дозволяти терористу, такому як Гюлен, керувати своєю організацією", -  сказав Ердоган.

Він також заявив, що немає жодних виправдань для Вашингтону щодо переховування в США Гюлена, який звинувачується в організації спроби державного перевороту.

Окрім того, Ердоган повідомив, що три місяці надзвичайного стану, оголошеного в результаті перевороту, можуть бути продовжені у разі необхідності.

Нагадаємо, Гюлен живе в добровільному вигнанні у США.

Турецька влада звинувачує його у веденні тривалої кампанії з метою повалення уряду країни через незаконний доступ до державних установ, зокрема військових, поліції і судових органів, створивши мережу, яку називають "паралельною державою".

Опозиційний проповідник Фетхуллах Гюлен обіцяв повернутися до Туреччини, якщо міжнародне розслідування доведе його вину.

Нещодавно Міністерство юстиції Туреччини направило США запит з вимогою заарештувати лідера руху FETÖ Фетхуллаха Гюлена, якого Анкара звинувачує в організації спроби державного перевороту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?

Досить симуляції. Чому Україна має розірвати відносини з Білоруссю Лукашенка

Політика особливого ставлення до режиму Лукашенка, яку проводив Київ, колись справді мала сенс. Проте зараз аргументів на користь цього більше не існує.

Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна: стаття головного дипломата ЄС

Чи справді західні санкції впливають на російську економіку? Проста відповідь: вони вже починають давати ефект, і найближчими місяцями він зростатиме.