В Боснії проходить референдум про "День Республіки Сербської"

Неділя, 25 вересня 2016, 17:52

В Боснії та Герцеговині 25 вересня відбувається референдум щодо свята "День Республіки Сербської" у Боснії і Герцеговини, який має бути встановлений 9 січня.

Про це пише Blic.

"Від 7:00 ранку в Республіці Сербській (РС) відкрилося близько 1900 виборчих дільниць, на яких серби мають дати відповідь на запитання референдуму "чи підтримуєте ви те, щоб 9 січня відзначати як День Республіки Сербської?", – йдеться у повідомленні.

За інформацією голови Республіканської виборчої комісії (РВК) РС Сініши Карана право голосу мають 1,2 мільйона громадян.

Повідомляється також, що станом на 15:00 за місцевим часом на референдумі вже проголосували 484 328 голосів або 39,65% всіх громадян в Республіці Сербській.

За словами Карана голосування відбувається спокійно, без інцидентів.

Зазначимо, що проведення референдуму 25 вересня викликало гострий спротив мусульманського керівництва в Сараєво.

Як відомо, у листопаді 2015 року Конституційний суд БіГ заборонив святкування "Дня Республіки Сербської".

Республіка Сербська, одна з двох державотворчих частин БіГ, відзначає своє свято щорічно з 9 січня 1992 року.

Президент Республіки Сербської Мілорад Додік і парламент жорстко відреагували на рішення конституційного суду в Сараєво і відмовилися міняти закон або скасовувати свято.

Через це керівництво Республіки Сербської ще кілька місяців тому призначила референдум щодо свята "День Республіки Сербської 9 січня" на 25 вересня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.