РФ відмовилася включити ЄС в транзитний спір з Україною в СОТ

Вівторок, 18 жовтня 2016, 18:23

Росія відмовилася включити Європейський Союз як третю сторону в спір у рамках Світової організації торгівлі щодо блокування РФ українського транзиту, проте не зможе цього зробити на наступних етапах розгляду справи.

Про це заявив голова торгового сектору Представництва ЄС в Україні Ніколас Бердж на круглому столі в рамках спільного проекту УНІАН та представництва ЄС "#EUkrаine".

"Є один конкретний кейс, який Україна ініціювала у Світовій організації торгівлі, що стосується заборони транзиту, упровадженого Росією в цьому році. В рамках цієї конкретної справи Україна звернулася до ЄС з проханням стати зацікавленою третьою стороною. Я повинен повідомити, що першою реакцією, яку ЄС отримав від Росії, була відмова у проханні стати третьою стороною при розгляді справи", – сказав Бердж.

За його словами, на даному етапі розгляду Росія має повноваження не допускати ЄС як третю сторону, однак на наступних етапах можливості блокування у неї не буде.

"Зараз вони (Росія – ред) можуть це зробити. Але якщо справа дійде до наступних етапів розгляду, а я певен, що дійде, то Росія не зможе перешкоджати залученню ЄС, тому турбуватися немає про що", – запевнив Бердж.

Раніше єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем повідомила, що Європейський Союз направив до СОТ офіційний лист про намір приєднатися як третя сторона за позовами, які подала Україна у СОТ стосовно торговельних і транзитних обмежень з боку Російської Федерації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua