Сенат Нідерландів готовий підтримати асоціацію з Україною – ЗМІ

Середа, 21 грудня 2016, 09:17

Домовленості з ЄС щодо Угоди про асоціацію з Україною дозволять прем'єр-міністру Нідерландів Марку Рютте отримати підтримку асоціації з Україною в Сенаті, верхній палаті парламенту Нідерландів.

Про це пише NOS з посиланням на власні джерела у парламенті.

За інформацією джерел видання у Сенаті, фракція CDA (Християнсько-демократичний заклик) все ж таки готова підтримати ратифікацію угоди попри позицію фракції партії у Палаті представників (нижня палата парламенту).

"Джерела повідомляють NOS, що парламентська фракції CDA в Сенаті, зрештою, готова підтримати угоду. У фракції партії у палаті представники, як стверджують джерела, вже теж є підтримка більшості депутатів", – повідомляє видання.

Про готовність Сенату підтримати ратифікацію Угоди пише й Тelegraaf.

"У Сенаті, за словами інсайдерів, є групи, що підтримують уряд. Окрім підтримки VVD, PvdA, D66, GroenLinks і OSF уряд все ж таки має підтримку двох представників CDA і набирає таким чином необхідну кількість голосів для ратифікації Угоди в Сенаті", – наголошує видання.

Варто додати, що видання NU повідомило про беззастережну згоду опозиційної D66  підтримати ратифікацію Угоди. Повідомляється також про готовність "зелених" підтримати ратифікацію разом з коаліційними VVD і PvdA.

Зазначимо, що раніше про підтримку домовленостей заявила опозиційна партія GroenLinks.

Як зазначає видання, готовність D66 підтримати дві коаліційні партії VVD і PVdA поки не дає уряду країни більшості в Сенаті Нідерландів.

"Для отримання більшості не вистачає двох голосів", - відзначає NU.

Проте, за інформацією Тelegraaf, у фракції CDA в нижній палаті парламенту немає підтримки більшості депутатів щодо ратифікації Угоди про асоціацію з Україною.

"Прем'єр-міністр Марк Рютте у вівторок знову зіткнувся зі спротивом CDA у Палаті представників щодо угоди з України", – відзначає видання.

"Я не можу пояснити, що робить CDA", – сказав Рютте після переговорів з лідером християнських демократів Пітером Омтзіхтом.

За словами лідера CDA, домовленості з ЄС "нічого не змінюють по суті" і не є юридично зобов'язуючою позицією щодо Угоди про асоціацію між ЄС і Україною. Рютте після переговорів звинуватив лідера християнських демократів у "правовому крутійстві". 

Раніше повідомлялося, що ухвалене Європейською радою рішення щодо ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄСМ може не отримати підтримки в нідерландському парламенті.

Як відомо, рішення Європейської ради містить 6 пунктів, присвячених Угоді про асоціацію. Вони не змінюють угоду, а лише підтверджують ті норми, які вже є в її тексті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.