Уряд Британії не визнає вимог ЄС виплатити 60 млрд євро за Brexit - ЗМІ

Вівторок, 21 березня 2017, 17:18

Низка міністрів уряду Великої Британії, що підтримують Brexit, закликали канцлера казначейства Філіпа Хаммонда не визнавати вимог Євросоюзу про виплату 50 млрд фунтів (60 млрд євро) за вихід з ЄС.

Про це повідомляє The Times з посиланням на джерела.

Міністри стурбовані тим, що Хаммонд не буде досить жорстким у переговорах ЄС, який має намір домагатися від Британії значної суми за Brexit.

У цьому місяці Хаммонд сказав, що Британія - це "нація, яка шанує свої зобов'язання, і якщо у нас є якісь рахунки, які ми повинні сплатити, звісно, ми будемо чинити з ними відповідно".

Провідні політики Консервативної партії наполягають на тому, що немає жодних причин і юридичних підстав виплачувати величезну суму. Вони готові прийняти необхідність внесків в певні проекти ЄС в інтересах Британії.

"Ми думаємо, що сума понад 2 млрд. фунтів або 3 млрд. фунтів буде неможливою. Ми категорично проти виплати величезної суми. В уряді є люди, які вважають, що ми повинні виплатити величезну суму за вихід, і канцлер на їхньому боці", - сказав співрозмовник в британському уряді.

Джерела, близькі до Хаммонда категорично відкидають версію, що канцлер підтримує виплату. Вони нагадали про заяву на саміті G20 у минулі вихідні, де Хаммонд відкинув ідею виплати 50 млрд фунтів плати за Brexit, і звинуватив чиновників ЄС, які озвучили цю цифру, в перевищенні повноважень.

Раніше глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявляв, що Британії виставлять "величезний рахунок" за вихід з Європейського союзу.

Зокрема, Єврокомісія хоче, щоб Британія робила внесок у проекти ЄС протягом чотирьох років після того, як буде підписано угоду щодо Brexit, а останні виплати триватимуть до кінця 2023 року.

У Британії вважають, що країна не буде юридично зобов’язана сплатити в бюджет ЄС 60 млрд євро, якщо не буде досягнуто угоди щодо умов виходу країни з блоку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?

Досить симуляції. Чому Україна має розірвати відносини з Білоруссю Лукашенка

Політика особливого ставлення до режиму Лукашенка, яку проводив Київ, колись справді мала сенс. Проте зараз аргументів на користь цього більше не існує.

Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна: стаття головного дипломата ЄС

Чи справді західні санкції впливають на російську економіку? Проста відповідь: вони вже починають давати ефект, і найближчими місяцями він зростатиме.