Через інтенсивні бої Мосул можуть покинути ще 200 000 людей – ООН

Четвер, 18 травня 2017, 12:18

Оскільки іракські війська звільняють останні райони Мосула, що підконтрольні бойовикам так званої "Ісламської держави", місто можуть залишити ще 200 000 осіб.

Про це заявила Ліза Гранде, координатор ООН з гуманітарної допомоги по Іраку, повідомляє Reuters.

"Оскільки військові операції активізуються і наближаються до району Старого міста в Мосулі, ми очікуємо, що ще 200 000 осіб можуть втекти", - зазначила Гранде.

Вона назвала цю цифру тривожною і додала: кількість втікачі зараз настільки велика, що стає все складніше забезпечити їх допомогою та захистом, яких вони потребують.

З початку воєнної кампанії за повернення Мосула з-під контролю бойовиків ІДІЛ місто залишили майже 700 000 людей.

Раніше повідомлялося, що іракські сили безпеки вже за кілька днів можуть завершити операцію з повернення контролю над Мосулом, де вони ведуть боротьбу з бойовиками "Ісламської держави".

Мосул перейшов під контроль ісламістів у 2014 році та став найбільшим оплотом бойовиків в Іраку.  Масштабну наступальну операцію з повернення міста проурядові сили за підтримки коаліції на чолі зі США розпочали у жовтні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Угода, що розлютила Макрона: як США та союзники змінюють світову систему безпеки

Безпекова угода США, Британії та Австралії спричинила скандал у трансатлантичній спільноті та стала викликом амбіціям Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Східний фланг НАТО: як Румунія шукає інструменти для стримування РФ

Румунія однією з перших держав регіону відчула небезпеку від РФ, почавши вибудовувати систему противаг російському впливу.

Газовий шантаж Путіна: серйозно, проте Україна має шанси на перемогу

Серйозність ситуації на газовому ринку не означає неминучість програшу. Україна може зберегти транзит, завантажити ГТС і при цьому значно знизити ціни.