Іракський суд визнав курдський референдум неконституційним

Понеділок, 20 листопада 2017, 15:42

Верховний федеральний суд Іраку ухвалив рішення про те, що референдум з питання незалежності курдів, що пройшов 25 вересня, був неконституційним, а результати - недійсні.

Про це повідомив речник суду, передає Reuters.

Верховний федеральний суд Іраку відповідає за врегулювання спорів між центральним урядом Іраку та його регіонами, включаючи Курдистан. Рішення суду не може бути оскаржено.

"Федеральний суд виніс рішення про те, що курдський регіональний референдум є неконституційним, і це рішення є остаточним", - заявив речник суду.

"Сила цього рішення тепер скасує всі результати референдуму", - додав він.

Як відомо, 25 вересня у курдській автономії Іраку пройшов референдум про підтримку незалежності. Референдум не було визнано ані центральним урядом Іраку, ані іншими країнами.

У відповідь іракські федеральні війська та союзні ополчення зайняли практично всю територію, яка перебуває за межами автономного округу з трьома провінціями на півночі, які контролюють курди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?

Пояснюємо, чому редактори New York Times не зрозуміли суть війни РФ проти України. І не тільки вони

Обмеження допомоги Україні та згода на поступки стане найгіршою геополітичною помилкою американської адміністрації за кілька десятиліть.

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.