Президент Сербії у Хорватії: Не чекайте вибачень за минулі націоналістичні заяви

Середа, 14 лютого 2018, 09:57
Версія для друку Коментарі

Президент Сербії Александар Вучич під час візиту до Хорватії заявив, що не збирається вибачатися за свої націоналістичні висловлювання та політику минулого.

Про це повідомляє Balkaneu.com.

"У мене була хороша розмова з президентом (Хорватії. - Ред.), і я запросив її відвідати з візитом Республіку Сербію. Президент (Колінда Грабар-Кітарович. - Ред.) повинна побачити, як хорвати живуть в Сербії; ми також обговорили, як ми можемо допомогти їм тут (сербам в Хорватії. - Ред.)", - заявив він.

Однак, відповідаючи на запитання хорватських журналістів про те, чи збирається він вибачитися за свої націоналістичні висловлювання та політику минулого, сербський президент заявив, що "такого приниження" з його сторони можна "ніколи не чекати.

Вучич також додав, що сербська та хорватська інтерпретації війни 1991-1995 років є "абсолютно різними".

Фото із сайту balkaneu.com

"Після останньої ескалації словесної війни (між Сербією та Хорватією), я вирішила зупинити її та запросити пана Вучича із візитом якомога швидше. Я дякую йому за те, що він прийняв запрошення. На жаль, відносини між Хорватією і Сербією обтяжені минулим. Ми не обговорювали минуле. Але цей тягар минулого не дозволяє назвати дружніми відносини між двома державами", - заявила Грабар-Кітарович за підсумками зустрічі із сербським президентом.

Нагадаємо, 12 лютого понад тисяча людей вийшли на протест у Загребі, щоб показати свою незгоду з візитом президента Сербії Александара Вучича до Хорватії. 

Президент Сербії Александар Вучич 12-13 лютого перебував у Хорватії з дводенним візитом. 

Читайте також на сайті ЄвроПравди статтю: "Ані слова про війну: як заради ЄС балканські країни йдуть назустріч учорашнім ворогам"

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Україна в довгій шухляді: в Мюнхені визначили нові пріоритети світової безпеки

Цього року Україну в Мюнхені чекав нехай не бойкот, але байдужість. Вперше Петру Порошенко довелося виступати у майже порожньому залі. Українське питання зникло також із виступів іноземних політиків. Натомість добрих новин можна відзначити дві...

Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter