Міністр оборони Британії: терпіння світу щодо Путіна вичерпалося

Неділя, 1 квітня 2018, 13:12

Велика Британія вступила в нову епоху ведення війни і повинна удосконалювати оборону, щоб відповісти на загрози російського президента Володимра Путіна.

Про це написав міністр оборони Британії Гевін Вільямсон у колонці The Telegraph.

"Світ стає темнішим, небезпечнішим місцем. Ми не просто маємо справу з оплачуваним міжнародним тероризмом. Ми також мусимо протидіяти загостренню небезпеки і реагувати на зростаючу глобальну нестабільність", - написав Вільямсон.

"Китай домагається статусу світової наддержави. Військова присутність Ірану в Іраку, Сирії та Ємені, а також його ядерні амбіції, добре відомі. Північна Корея продемонструвала активні глобальні кіберможливості, своєю програмою ядерних ракет викликає глибоку заклопотаність. Також є президент Путін. Він використовує зростаючі гібридні можливості для підриву і дестабілізації, впливу на країни по всьому світу. Ми вступили в нову епоху війни", - зазначає глава британського Міноборони.

За його словами, Москва підтвердила свої агресивні наміри замахом на колишнього подвійного шпигуна Сергія Скрипаля в Солсбері.

"Він (Путін, - ред.) інвестує в нові ракети великої дальності, вихваляючись своїми новими ядерними системами і залученням в активні і нахабні кібероперації. Якщо у нас були якісь сумніви в небезпеці, яка йде від Москви, необхідно поглянути на події в Солсбері. Ми не повинні забувати, що це було перше використання нервово-паралітичної речовини в Європі з часів Другої Світової війни. Це було незаконним і презирливим застосування сили проти нашої країни з боку Російської держави, яка наражала на небезпеку життя невинних людей", - зазначив Вільямсон.

Відповідь Кремля щодо інциденту показала "брехню і знущання", вважає міністр. Терпіння світу щодо недоброзичливої поведінки Путіна вичерпалося, підкреслює він.

"Життєво важливо для оборони Британії продовжувати розвиватися, щоб відповідати загрозам завтрашнього дня, щоб зберегти нашу країну і захистити своєю з працею виборені свободи і спосіб життя, якими ми користуємося сьогодні", - сказав він.

Вільямсон нагадав про введення програми модернізації оборони країни, яка буде трансформувати Збройні сили королівства в "сили майбутнього".

"Вони будуть більш продуктивними, більш смертоносними і наноситимуть більш жорсткого удару. Вони будуть здатні протистояти традиційним загрозам і вирішувати нові завдання гібридного конфлікту", - додав глава оборонного відомства.

Як відомо, 29 країн висилали російських дипломатів у зв'язку з отруєнням у Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua