Будівництво кримського мосту не змінює протиправності окупації півострова – Зеркаль

Вівторок, 15 травня 2018, 14:06

Жодна рекламна картинка щодо будівництва Керченського мосту не змінює факту протиправної окупації Криму.

Про це у своїй сторінці у Facebook написала заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

"Керченський міст веде з країни-окупанта до окупованих українських територій. Жодна рекламна картинка не змінює факту протиправної окупації півострова", - наголосила вона.

Зеркаль наголосила, що міст "всупереч нашій волі побудовано на нашій території".

"Керченський міст побудовано у порушення суверенних прав України. Негативний вплив на довкілля, судноплавство і рибальство лише додаток до головного – без згоди України цей міст не можна було будувати взагалі", - написала вона.

Заступниця міністра нагадала, що позов проти РФ про порушення цих прав Україна подала ще 2016 року, а у лютому був поданий Меморандум у цій справі – головний документ у процесі з усіма потрібними доказами.

"Будівництво моста порушує, щонайменше, статті 2, 43, 44, 123,192, 194, 204, 205, 206 Конвенції ООН з морського права. Зрештою, це порушення багатьох двосторонніх угод між Україною та РФ, яка зобов’язалась поважати нашу територіальну цілісність і суверенітет, а також непорушність нашого кордону. Питання не в геології і технологіях – міст, який побудовано на безправ’ї, агресії і злочинних діяннях, не зможе встояти", - наголосила Зеркаль.

Як відомо, 15 травня проходить відкриття автодорожньої частини кримського мосту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Від проривів до відкатів: що відбувається із виконанням Угоди про асоціацію

Понад чверть зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію, Україною виконано повністю. Однак щодо ще однієї чверті завдань робота навіть не розпочиналася.

Секрети "відкритого неба": що змінить та чим загрожує авіаційна угода з ЄС

Яких змін варто чекати у авіасполученні України з ЄС? А також: які ризики несе "відкрите небо" для української авіації?

Парк антикорупційного періоду: чого досягли НАЗК, НАБУ, САП та інші

Діяльність антикорупційних органів - знову у центрі уваги як міжнародників (яким Зеленський обіцяв завершити конкурс на главу САП), так і політиків. Але чи є реальні результати їхньої роботи?