Порошенко про Антикорсуд: Україна врахувала поради іноземних партнерів

Вівторок, 22 травня 2018, 15:38

Президент України Петро Порошенко стверджує, що Україна взяла до уваги більшість рекомендацій міжнародних партнерів щодо законопроекту про Антикорупційний суд.

Про це він заявив у вівторок на прес-конференції у Києві.

"Наразі в парламенті у другому читанні на розгляді перебуває мій законопроект про Антикорупційний суд, який до цього блокувався протягом року через абсолютно некоординовану діяльність у парламенті", - сказав президент.

"Звичайно, була величезна критика з боку Венеціанської комісії щодо такої діяльності. Вчора я був задоволений тим, що абсолютна більшість рекомендацій закордонних партнерів, включаючи Венеціанську комісію, були враховані рішенням парламентського комітету", - пояснив Петро Порошенко.

Як відомо, всі ключові міжнародні партнери України, в тому числі країни "Великої сімки", заявляли про невідповідність президентського проекту про антикорупційний суд вимогам "Венеціанки" та наполегливо рекомендують адоптувати цей законопроект, в тому числі – процедуру відбору суддів.

В березні керівництво парламенту пообіцяло залучити Венеціанську комісію до процесу доопрацювання законопроекту.

Напередодні комітет Верховної Ради з питань правової політики затвердив законопроект про створення Антикорупційного суду для передачі його до розгляду у другому читанні.

Наразі ні МВФ, ні Венеціанська комісія та інші міжнародні партнери України не озвучили своєї оцінки щодо останньої версії законопроекту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Газовий шантаж Путіна: серйозно, проте Україна має шанси на перемогу

Серйозність ситуації на газовому ринку не означає неминучість програшу. Україна може зберегти транзит, завантажити ГТС і при цьому значно знизити ціни.  

Останній аргумент для змін: які наслідки матиме скандал навколо Doing Business

Світовий банк прийняв рішення відмовитися від подальшої публікації рейтингу Doing Business. Як тепер змусити уряди проводити дерегуляцію?

Два тижні до вибуху: чому нові вибори заведуть Грузію у ще глибшу кризу

Політична криза у Грузії, що триває вже майже рік, незабаром може вийти на новий, безпрецедентно високий рівень.