Переговори щодо назви Македонії наближаються до фінальної стадії

Вівторок, 29 травня 2018, 09:43

Міністри закордонних справ Греції та Македонії заявили про завершення основного раунду переговорів щодо суперечки довкола імені Македонії, тепер фінальний раунд проведуть прем’єр-міністри обох країн.

Про це повідомляє Associated Press.

Очільник МЗС Греції Нікос Котціас та його македонський колега Нікола Дімітров зустрілися в Брюсселі на полях зустрічі міністрів ЄС в Брюсселі у понеділок.

У окремих зверненнях вони зазначили, що подальші переговори щодо назви Македонії проведуть прем’єр-міністри Алексіс Ципрас та Зоран Заєв.

Македонський уряд взяв на себе зобов'язання змінити назву країни, щоби зняти претензії Греції. Афіни вважають, що назва Македонії є узурпацією назви її історичної провінції, у зв'язку з цим вони блокують вступ Македонії до НАТО.

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв очікує, що рішення буде знайдено до червня перед самітом лідерів ЄС. Македонія повинна вирішити суперечку, щоб мати можливість почати переговори про вступ до Євросоюзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Російська помста Литві: як Вільнюс реагує на нові погрози Кремля

"Все, що пов'язано з РФ, тепер є для Литви потенційною загрозою національній безпеці. Усе це Кремль намагається зробити інструментом своєї агресії".

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.