КС Румунії зобов’язав президента звільнити главу антикорупційного управління

Середа, 30 травня 2018, 17:13

Конституційний суд Румунії зобов’язав президента Румунії Клауса Йоганніса підписати указ про звільнення з посади керівника Національного антикорупційного управління (DNA) Лаури Ковеші.

Про це повідомляє Romania TV.

"Президент Румунії повинен видасть указ про звільнення головного прокурора Національного антикорупційного управління, пані Лаури Ковеші. Рішення є остаточним і обов'язковим", - йдеться у заяві суду.

Суд також зазначає, що аргументи і причини цього рішення будуть пізніше опубліковані в офіційному бюлетені.

За даними румунських ЗМІ, рішення підтримали шість суддів, троє були проти. Також повідомляється, що суд вважає, що після відмови Йоганніса звільнити Ковеші виникає інституційний конфлікт між урядом і президентом.

Нагадаємо, міністр юстиції Румунії Тудорел Тоадер у лютому направив Йоганнісу лист з вимогою відправити у відставку Ковеші. Позицію міністра юстиції підтримала і прем'єр-міністр Румунії Віоріка Денчиле.

Вища рада магістратури Румунії пізніше відхилила вимогу міністра юстиції, який стверджував, що Ковеші діяла з перевищенням повноважень.

В середині квітня Йоганніс оголосив про своє рішення відмовити у запиті про звільнення Ковеші.

Ковеші керує антикорупційним відомством з 2013 року, і під її керівництвом кількість кримінальних справ проти чиновників в одній з найбільш корумпованих держав ЄС різко зросла. Вона є чи не найбільш популярним чиновником країни.

Правлячі соціал-демократи намагалися рік тому декриміналізувати кілька корупційних правопорушень, що призвело до найбільших вуличних протестів у Румунії протягом останніх десятиліть.

Наприкінці 2017 року правляча коаліція затвердила суперечливу реформу судочинства, яку критикували президент Румунії, Європейська комісія та Державний департамент США.

Документ зрештою повернувся до парламенту після того, як Конституційний суд визнав, що деякі його положення не відповідали основному закону країни.

Читайте також інтерв’ю з головним прокурором DNA з питань міжнародної співпраці Анкою Юрмою: "В Румунії ніхто не ризикне сказати антикорупційному прокурору "ти мене засмучуєш".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.