ЄС закликав поважати волю виборців, що обрали мером Кишинева кандидата опозиції

Четвер, 21 червня 2018, 14:06

ЄС закликає Молдову поважати волю виборців у зв'язку з рішенням суду визнати результати місцевих виборів у Кишиневі недійсними.

Про це йдеться у заяві речника ЄС, опублікованій Європейською службою зовнішньої дії.

"Зважаючи на рішення Кишинівського міського суду не затверджувати обрання Андрія Нестасе мером Кишинева, важливо, щоб апеляційне провадження проводилося на справедливій і повністю прозорій основі", - заявили в ЄС.

У заяві наголошується, що Нестасе був обраний на виборах мера 3 червня за народної підтримки електорату Кишинева, що визнали міжнародні спостерігачі.

"Вкрай важливо, щоб воля виборців була дотримана", - заявив речник ЄС.

"ЄС, що Молдова гарантує функціонування демократичних механізмів у відповідності з міжнародними стандартами та зобов'язаннями щодо Угоди про асоціацію між ЄС і Молдовою, в тому числі щодо виборів", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, суд Кишинева визнав недійними вибори мера, на яких здобув перемогу опозиційний кандидат від проєвропейської партії "Платформа Гідність і правда" Андрій Нестасе. Результат виборів оскаржувала Партії соціалістів, яка звинуватила Нестасе в передвиборній агітації в день голосування.

У центрі Кишинева у середу ввечері опозиція провела акцію протесту проти рішення суду. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.