ЄС закликав поважати волю виборців, що обрали мером Кишинева кандидата опозиції

Четвер, 21 червня 2018, 14:06

ЄС закликає Молдову поважати волю виборців у зв'язку з рішенням суду визнати результати місцевих виборів у Кишиневі недійсними.

Про це йдеться у заяві речника ЄС, опублікованій Європейською службою зовнішньої дії.

"Зважаючи на рішення Кишинівського міського суду не затверджувати обрання Андрія Нестасе мером Кишинева, важливо, щоб апеляційне провадження проводилося на справедливій і повністю прозорій основі", - заявили в ЄС.

У заяві наголошується, що Нестасе був обраний на виборах мера 3 червня за народної підтримки електорату Кишинева, що визнали міжнародні спостерігачі.

"Вкрай важливо, щоб воля виборців була дотримана", - заявив речник ЄС.

"ЄС, що Молдова гарантує функціонування демократичних механізмів у відповідності з міжнародними стандартами та зобов'язаннями щодо Угоди про асоціацію між ЄС і Молдовою, в тому числі щодо виборів", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, суд Кишинева визнав недійними вибори мера, на яких здобув перемогу опозиційний кандидат від проєвропейської партії "Платформа Гідність і правда" Андрій Нестасе. Результат виборів оскаржувала Партії соціалістів, яка звинуватила Нестасе в передвиборній агітації в день голосування.

У центрі Кишинева у середу ввечері опозиція провела акцію протесту проти рішення суду. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.