В столиці Молдови остаточно скасували перемогу лідера опозиції на виборах

Четвер, 21 червня 2018, 20:28

Апеляційна палата Кишинева в четвер ввечері остаточно визнала недійсними результати виборів мера, на яких переміг проєвропейський опозиційний кандидат Андрій Нестасе.

Про це повідомляє NewsMaker.

Палата відхилила скаргу Андрія Нестасе, який називав рішення суду політично вмотивованим. В день другого туру виборів Нестасе у соцмережі закликав людей прийти на голосування. Суд кваліфікував це як електроальну агітацію, яка вплинула на результати виборів.

Суд також зауважив, що аналогічне порушення допустив і кандидат соціалістів Іон Чебан.

Після оголошення рішення Апеляційної палати Андрій Нестасе назвав його "злочином". Він заявив, що у людей "безпосередньо крадуть вибори".

"І крадуть не тільки наше майбутнє, але і майбутнє наших дітей. Закликаю вийти на протести, як це зробили вірмени, грузини проти своїх олігархів", - заявив Нестасе.

У цей час під стінами Апеляційної палати та під мерією Кишинева другий день поспіль тривають протести.

ЄС закликав Молдову поважати волю виборців у зв'язку з рішенням суду визнати результати місцевих виборів у Кишиневі недійсними.

Комітет закордонних справ Європейського парламенту заявив про порушення демократичних стандартів у Молдові і закликав негайно покласти край політичному втручанню в судову систему і проведення виборів у країні.

За результатами виборів, Андрій Нестасе набрав близько 52% голосів виборців. За його опонента, кандидата від Партії соціалістів Іона Чебана, проголосували близько 48% мешканців Кишинева.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua