ЄС: умови виборчої кампанії в Туреччині не були рівними

Понеділок, 25 червня 2018, 18:28

Європейський союз готовий до співпраці з переобраним президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом і новим турецьким парламентом, незважаючи на недоліки у виборчій кампанії.

Про це йдеться у спільній заяві глави дипломатії ЄС Федеріки Могеріні і єврокомісара з питань політики розширення Йоганнеса Гана.

"Загальні і президентські вибори в Туреччині 24 червня показали дуже високу явку виборців і широкий спектр кандидатів і партій, що беруть участь у виборах. Це підтвердило сильну прихильність турецького народу до демократичних процесів і прагнення до громадянських свобод, а також до верховенства закону і основних свобод", - йдеться в заяві.

У той же час відзначається, що місія зі спостереження за виборами ОБСЄ/БДІПЛ зафіксувала, що у виборців був справжній вибір, але умови проведення агітації не були рівні.

Крім того, обмежена правова основа та повноваження, надані в рамках поточного надзвичайного стану, обмежують свободу зібрань і висловлення, в тому числі в засобах масової інформації.

"Ми будемо працювати з президентом і парламентом, щоб обговорити разом багато загальних проблем. Вибори ініціюють набуття чинності нової президентської системи, яка має далекосяжні наслідки для турецької демократії - як було зазначено Венеціанською комісією - щодо стримувань і противаг", - наголошується в заяві.

Нагадаємо, голова Вищої виборчої комісії Туреччини повідомив про перемогу чинного президента країни Реджепа Таїпа Ердогана на дострокових виборах президента, які відбулися у неділю, 24 червня. Він набрав понад 52% голосів.

"Партія справедливості та розвитку" Ердогана втратила більшість місць у парламентів та матиме 293 мандати (42,49%) у 600-місному парламенті. Однак блок "Народний альянс", до якого входять "Партія справедливості та розвитку та її союзницька Партія націоналістичного руху (МНР), сукупно здобули більшість та мають 53,62% голосів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua