Країни НАТО збільшують видатки на оборону четвертий рік поспіль

П'ятниця, 8 червня 2018, 10:28

Європейські країни-члени НАТО та Канада в цьому році збільшать видатки на оборону на 3,8%. Зростання видатків триває четвертий рік поспіль.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє сайт Альянсу.

"Чотири роки поспіль ми маємо реальне зростання витрат на оборону. Усі союзники зупинили скорочення. Усі союзники збільшують витрати на оборону. Більше країн-членів Альянсу витрачають на оборону 2% ВВП, і більшість країн-членів Альянсу планують зробити це до 2024 року", - сказав Столтенберг.

 

Він зазначив, що з 2014 року європейські союзники та Канада витратили на оборону додатково $87 млрд. У 2017 році видатки країн Європи і НАТО на оборону зросли на 5,21%.

США у цих розрахунках не беруться до уваги, адже країна і без того забезпечує дві третини оборонних видатків Альянсу.

Нагадаємо, міністри оборони країн НАТО затвердили рішення про розміщення двох нових командних центрів у США та Німеччині.

Також міністри затвердили нову ініціативу з посилення здатності Альянсу швидко реагувати на загрози - план під назвою "Чотири тридцятки".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.