НАТО і ЄС підпишуть нову декларацію про розширене партнерство

П'ятниця, 8 червня 2018, 13:18

Лідери НАТО і Євросоюзу підпишуть нову декларацію про розширене партнерство на саміті альянсу в Брюсселі 11-12 липня.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

"У липні я планую підписати нову спільну декларацію з президентом Європейської ради Дональдом Туском і президентом Європейської комісії Жан-Клод Юнкером, продовживши вирішувати найнагальніші проблеми безпеки", - сказав Столтенберг.

Він нагадав, що перша в історії декларація про співпрацю НАТО і Євросоюзу була підписана на саміті у Варшаві в липні 2016 року.

Декларація передбачає, в першу чергу, співпрацю в сфері військової мобільності - спрощення переміщення військ і техніки між країнами ЄС.

"Я поділився з колегами по ЄС і союзниками нашими інфраструктурними вимогами для транспортування, щоб переміщатися по Європі так швидко, як нам необхідно", - зазначив генсек.

Нагадаємо, міністри оборони країн НАТО затвердили рішення про розміщення двох нових командних центрів у США та Німеччині.

Також міністри затвердили нову ініціативу з посилення здатності Альянсу швидко реагувати на загрози - план під назвою "Чотири тридцятки".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.