Лондон виклав деталі нової митної моделі стосунків з ЄС після Brexit

Четвер, 5 липня 2018, 14:28

Уряд Великої Британії виклав деякі подробиці нової моделі управління кордонами після того, як країна вийде зі складу Європейського Союзу.

Про це повідомляє ВВС.

В уряді запевняють, що новий план, названий "полегшеним митним режимом", пропонує "найкраще з обох світів".

За пропозицією уряду, новий план дозволить Великій Британії встановити власні тарифи на товари, що надходять до країни.

Технологія буде використовуватися для визначення того, де в кінцевому підсумку опиниться товар, і, отже, чи варто платити тарифи Британії чи ЄС.

Очевидно, що Британія буде тісно відображати правила ЄС, але парламент зможе вирішити, де від них відхилятися. Поки що невідома реакція ЄС на цю пропозицію.

Британський уряд раніше публічно говорив про два потенційні варіанти із митницею. Перший передбачає митне партнерство, що означало б, що Британія застосовує тарифи ЄС та правила походження для всіх товарів, що надходять до країни, призначених для ЄС.

Другий варіант має на меті застосування нових технологій, щоб усунути необхідність фізичних митних перевірок, де це можливо. Зараз британський уряд вважає, що обидва варіанти практично або політично недоступні.

Інформація про нову модель з’явилася після саміту ЄС, який минулого тижня відбувся у Брюсселі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік без дозволів: що означає для України "транспортний безвіз" із ЄС

Що дає Україні "транспортний безвіз" із Євросоюзом? І чи вдасться Києву переконати ЄС зробити тимчасову лібералізацію постійною?

Російська помста Литві: як Вільнюс реагує на нові погрози Кремля

"Все, що пов'язано з РФ, тепер є для Литви потенційною загрозою національній безпеці. Усе це Кремль намагається зробити інструментом своєї агресії".

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.