Литва: суд виправдав жорсткі коментарі співробітника мерії Вільнюса про росіян

П'ятниця, 6 липня 2018, 15:01

Дільничний суд столиці Литви виправдав старшого фахівця відділу громадського порядку Вільнюського міського самоврядування Дарюса Келу за звинуваченням у розпалюванні ненависті до російського народу.

Про це пише Delfi.

Келу звинувачували у зв'язку з коментарями, які він раніше написав до статей про військовий конфлікт в Україні та російські військові навчання в Калінінградській області.

Суддя Робертас Райніс оголосив, що Кела не вчинив дій, що мають ознаки злочину. Суд, ґрунтуючись на висновках фахівців, зазначає в ухвалі, що основна частина коментарів Кели була спрямована не проти російського народу, а його частини — військових, які вчинили і вчиняють злочини.

"В публічному просторі усіма визнано, що Російська Федерація окупувала та анексувала територію іншої, Української держави — Кримський півострів, організувала і брала участь у збройному конфлікті на території сходу України, за що стосовно неї застосовуються політичні та економічні санкції", - йдеться у рішенні.

"Також визнається, що РФ здійснює агресивну політику щодо інших держав, пропагує російський шовінізм, погрожує збройними конфліктами сусіднім державам. Президент Литовської Республіки назвала РФ державою з ознаками терористичної організації, політологи називають її країною з ознаками "м'якого фашизму", а її дії в Україні називаються злочинними", - йдеться в постанові суду.

Цей вирок не є остаточним і може бути оскарженим у Вільнюському окружному суді.

У коментарі в лютому 2017 року Кела писав, що Росія - ворог Литви і всього світу, країна злиднів, голоду і невдах, і вона буде знищена. В інших коментарях він називав росіян "кацапами", а Росію - "смердючою фашистською державою, якою керує олігарх фюрер Путін".

В одному з коментарів він радіє, що на сході України "були вбиті кацапи, які вбили тисячі людей, тому зараз тілами кацапів в Україні засіяні поля, їх не прибирають, вони там гниють на полі бою, але є від них і одна користь - трупи солдат звироднілої Росії удобрюють українську землю".

Він також писав, що "від кацапа іншої користі і бути не може", тому Росія, яка окупувала Україну - це "звироднілий постачальник трупів для України, а основний замовник цих трупів - злочинний фюрер Путін".

Кела свою провину не визнав. Він заявив, що в коментарях писав не про російський народ, а про Росію як державу і про агресивну політику її керівництва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Гарантії безпеки дорогою до НАТО: що у Зеленського хочуть запропонувати Заходу

В Офісі президента шукатимуть оптимальну для України модель безпекових гарантій. Це буде не альтернатива НАТО, а лише гарантії на період, поки країна не стала членом Альянсу.

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...

В ЄС без розчарувань: як Польща може допомогти подальшій євроінтеграції України

Польща допомогла Україні отримати статус кандидат у члени ЄС. Проте справжні виклики ще попереду.