Україна втрачає мільярди євро через податкові схеми – Spiegel

Неділя, 23 вересня 2018, 16:57

Україна втрачає до 750 мільйонів євро щороку через сумнівні схеми з уникнення сплати податків.

Про це свідчить результат дослідження фракції Лівих та скандинавських Зелених у Європарламенті, який опинився у розпорядженні німецького видання Spiegel.

"Результати нашого дослідження свідчать, що за минулі три роки (від 2015 до 2017 року) експорт залізної руди з України був щонайменше на 20% недооцінений", - йдеться в дослідженні, котре буде оприлюднене в понеділок, 24 вересня. Окрім власних підрахунків автори дослідження заклали у його основу дані податкових органів України.

Експерти заявляють, що не тільки залізна руда, а й сталь та продукти сільського господарства потрапляють під схеми. Вони поширюють висновки щодо гірничої промисловості на інші галузі і роблять висновок, що приховування прибутків за кордоном коштує Україні приблизно три мільярди євро.

"Таким чином недонадходження податків до бюджету України щороку сягає 750 мільйонів євро", - йдеться у матеріалі видання.

Найпоширенішим методом ухиляння від сплати податків є передусім встановлення так званої трансфертної ціни. При цьому філіал компанії у країні з більш високими податками, наприклад Україні, продає свою продукцію до відділів тієї ж самої компанії, однак в країнах з нижчими податками за ціною нижчою за ринкову. В результаті компанія надає меншу суму прибутку до оподаткування в Україні.

Результати дослідження особливо значимі, вказують дослідники, з огляду на те, що ЄС від 2014 року надав Україні фінансову допомогу на 11 мільярдів євро. "Це велика сума для країни,  у якої річний економічний оборот складає 92 мільярди євро", - зазначається у статті.

Видання відзначає, що у Європейському парламенті воліють заплющувати очі на оборудки в Україні та не надто критикувати Київ з огляду на російську агресію на Сході країни.

Німецьке видання Süddeutschen Zeitung раніше опублікувало розслідування, яке свідчить про масштабні збитки для України через всеохопну корупцію на митниці – йдеться про щорічну втрату щонайменше $4,8 млрд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: