Глава МЗС Британії: пояснення Ер-Ріяда щодо смерті Хашоггі непереконливі

Вівторок, 23 жовтня 2018, 10:17

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант вважає, що пояснення Саудівської Аравії про причини смерті журналіста Джамаля Хашоггі не "заслуговують на довіру".

Про це він сказав під час виступу в парламенті, повідомляє Politico.

"У п'ятницю уряд Саудівської Аравії опублікував попередні висновки свого розслідування...але твердження про те, що Хашоггі загинув під час бійки, не є переконливим поясненням", - сказав Хант.

Міністр нагадав, що між Британією та Саудівською Аравією існує стратегічне партнерство в області оборони і безпеки, а також торгове партнерство, і Лондон висловив занепокоєння тим, що "жахливі дії скоїли люди, які працюють в уряді, з яким у нас близькі відносини".

"Я чітко дав зрозуміти, що якщо жахливі історії, які ми читаємо, виявляться правдивими, вони принципово несумісні з нашими цінностями, і ми будемо діяти відповідно", - сказав Хант.

Нагадаємо, Саудівська Аравія визнала смерть Хашоггі у своєму консульстві в Стамбулі. Проте, зазначила, що він помер випадково, внаслідок бійки.

США і європейські країни вважають, що Ер-Ріяд приховує всю правду про загибель, і вимагають продовження розслідування.

Детальніше читайте у статті: "Вбивча дипломатія: які наслідки може мати зникнення саудівського опозиціонера".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.