Британія і Норвегія домовилися щодо прав для своїх громадян після Brexit

Вівторок, 30 жовтня 2018, 16:41

Британські громадяни, які вже живуть в Норвегії, і норвезькі громадяни, які проживають у Великій Британії, матимуть право на проживання навіть у разі відсутності угоди щодо Brexit.

Про це заявили прем'єр-міністри двох країн, повідомляє Reuters.

"Прем'єр-міністр Мей і я погодилися, що Норвегія та Велика Британія запровадять всеохоплюючу угоду про права громадян", - сказала прем'єр-міністр Норвегії Ерна Солберг.

Норвегія не входить до ЄС, але членом Європейської економічною зони (ЄЕЗ) та Шенгенської зони.

"Всіх громадяни Великої Британії, які живуть у Норвегії... матимуть ті ж можливості, що і раніше, навіть після березня 2019 року", - сказала Солберг.

Прем'єр-міністр Британії Тереза ​​Мей, відвідавши Осло, заявила, що дотримується такої ж прихильності до норвезьких громадян і обіцяє надавати такі ж права громадянам усіх країн ЄЕЗ, які вже проживають у Британії.

"Що б не трапилось, ми підтверджуємо, що громадяни з країн ЄЕЗ, норвезькі громадяни та ті, хто живе у Британії, які зробили свій життєвий вибір, щоб бути у Британії, зрештою зможуть залишитися у Британії. Я хочу, щоб вони залишилися", - сказала Мей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як українка стала активісткою року в Польщі. Історії про "кров", посла РФ та блокаду кордону

Наталія Панченко: "Поліції я офіційно оголосила, що це спонтанне мирне зібрання... Згодом проти нас почали замовляти тітушок".

Допомога Путіну під маскою екології: що не так з ініціативою Єврокомісії

Вже 6 липня Європейський парламент голосуватиме за ініціативу визнати проєкти будівництва газових та атомних електростанцій як "зелених" та екологічних.

Канадський прецедент: як конфісковані російські активи будуть передані Україні

Канада першою із західних країн законодавчо прописала можливість використовувати на підтримку України конфісковані російські активи, що потрапили під санкції через війну.