Данія призупиняє видачу дозволів на експорт зброї до Саудівської Аравії

Четвер, 22 листопада 2018, 08:49

Данія вирішила призупинити видачу дозволів на експорт зброї та військової техніки в Саудівську Аравію у зв’язку з убивством саудівського журналіста Джамаля Хашоггі, а також ситуації в Ємені.

Про це у четвер заявив міністр закордонних справ країни, повідомляє Reuters.

Рішення було ухвалене після недавніх обговорень з іншими міністрами закордонних справ ЄС, додав він.

Призупинення видачі дозволів також стосується деяких технологій подвійного призначення, які можуть мати військове застосування.

19 листопада уряд Німеччини оголосив про рішення повністю зупинити експорт зброї до Саудівської Аравії у зв’язку з убивством Хашоггі. Скільки часу діятиме заборона на експорт озброєння, наразі не відомо. 

Європейський Союз виступає за прозоре розслідування убивства Саудівського журналіста.

Критик саудівського королівського двору Джамаль Хашоггі був убитий у консульстві королівства у Стамбулі 2 жовтня. Саудівська прокуратура стверджує, що журналіста убили після того, як не змогли добровільно переконати його повернутись у Саудівську Аравію.

Турецька сторона впевнена, що Хашоггі планували убити заздалегідь, з високою вірогідністю - за вказівкою оточення наслідного принца або й самого принца.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.