Австрія: ЄС підтримав би обмін землями між Сербією та Косово

Середа, 7 листопада 2018, 11:55

ЄС підтримав би угоду про обмін земель між Косовим і Сербією, якщо вона призведе до стійкого миру.

Про це канцлер Австрії Себастьян Курц заявив президенту Косово Хашиму Тачі в Приштині у вівторок, пише EUobserver.

"Навіть якщо це корекція кордонів та обмін територіями, Європейський Союз підтримає це", - сказав він.

Австрія головує у Раді ЄС до кінця року. Німеччина, серед деяких інших держав ЄС, виступає проти територіальних змін.

Найбільш часто обговорюваний сценарій передбачає визнання Півночі Косово частиною Сербії. Ще одна часто обговорювана можливість полягає в тому, що до Косова може приєднатися в основному албанська етнічна частина Південної Сербії.

Більшість з 1,8 мільйона мешканців Косова є етнічними албанцями, однак на території проживають і інші етнічні групи, зокрема серби.

Президент Косово Хашим Тачі заявив, що він проти етнічного розділу, але виступає за "коригування кордону". Фактично він виступив за приєднання до Косова територій півдня Сербії  з албанським населенням без передачі косовських територій Сербії.

Такий сценарій, в разі реалізації, створює неприємний прецедент для Боснії та Герцеговини. Як відомо, у її складі є Республіка Сербська, лідери якої постійно наголошують на своїх планах добитися возз’єднання із Сербією. Також це, ймовірно, спровокує заклики до змін кордонів в інших частинах регіону.

Як відомо, Євросоюз веде переговори про вступ із Сербією з 2014 року, але Брюссель наголошує, що жоден майбутній член ЄС не може мати територіальних або прикордонних суперечок.

Сербія не визнає незалежності Косова, проголошеної в 2008 році. Президент Сербії Александар Вучич наполягає: будь-яка майбутня угода з Косовом повинна бути результатом компромісу, ймовірно, референдуму. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: