В Суді ЄС хочуть ухвалити рішення, яке обмежує прокачку газу в обхід України

Четвер, 18 березня 2021, 10:59

Генеральний адвокат рекомендував Суду ЄС відхилити апеляцію Німеччини на рішення щодо обмеження використання "Газпромом" потужностей газопроводу OPAL.

Про це повідомляє "Європейська правда".

"За словами генерального адвоката Мануеля Кампоса Санчес-Бордони, принцип енергетичної солідарності може бути використаний для перевірки законності дій інститутів ЄС в питаннях, пов'язаних з енергетикою.

"Газпром" позбавляють особливого статусу: які наслідки матиме судове рішення щодо OPAL

Апеляція, подана Німеччиною на рішення Загального суду, яким було анульоване рішення Європейської комісії 2016 року про зміну умов доступу до трубопроводу OPAL, має бути відхилена", - йдеться у пресрелізі суду, що викладає рішення генерального адвоката.

Думка генерального адвоката в Суді ЄС не є остаточним рішенням, але зазвичай Суд підтверджує її.

Рішення Єврокомісії від 28 жовтня 2016 року дозволяло російському "Газпрому" постачати більше газу по газопроводу OPAL, який зв'язує його газопровід Nord Stream з Німеччиною. Воно дозволяло "Газпрому" повністю завантажити "Північний потік" для постачання газу до Німеччини та Чехії. До того росіяни використовували половину потужностей газопроводу.

Німеччина оскаржила рішення щодо газопроводу OPAL - Суд ЄС

Якщо Суд ЄС відхилить апеляцію Німеччини, це буде великою перемогою для Польщі, чий уряд оскаржив рішення Європейської комісії у Суді ЄС в грудні 2016 року.

Польща вважає, що рішення Єврокомісії призводить до концентрації в одних руках джерел і засобів постачання газу, що "суперечить принципу диверсифікації джерел, шляхів постачання та управління ризиками перешкод або припинення поставок газу".

OPAL на 80% належить WIGA - спільному підприємству "Газпрому" та Wintershall, а решта належить дочірній компанії німецького концерну Uniper.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.