Ердоган: Україна, безсумнівно, заслуговує на членство в НАТО

Субота, 8 липня 2023, 09:20

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган підтримав членство України в Північноатлантичному Альянсі.

Такі слова Ердогана пролунали на пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у Стамбулі в п’ятницю, його цитує агентство Anadolu, повідомляє "Європейська правда".

Під час візиту Зеленського до Туреччини лідери порушували питання майбутнього членства України в НАТО.

"Україна, без сумніву, заслуговує на членство в НАТО", – заявив у своєму виступі турецький президент.

Він підкреслив роль Туреччини в підтримці територіального суверенітету й цілісності України, а також у посередництві між Києвом і Москвою під час активної фази війни.

Ми повинні розробити для України план вступу до НАТО – Байден

"Я хотів би скористатися цією можливістю, щоб ще раз наголосити на тому, на чому я завжди наполягав: у справедливого миру немає тих, хто програв. Незважаючи на розбіжності в розумінні між сторонами, ми щиро прагнемо повернутися до пошуку миру якнайшвидше", – вважає Ердоган.

Своєю чергою президент України на пресконференції зазначив, що в контексті співпраці в межах НАТО, зокрема підготовки до саміту у Вільнюсі, порушив питання щодо запрошення України до членства в Альянсі.

"Був радий почути, що президент (Туреччини. – Ред.) сказав, що Україна заслуговує стати членом НАТО", – зауважив Зеленський.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг напередодні розповів, що на саміті Альянсу у Вільнюсі лідери ухвалять пакет щодо України, який міститиме три основні елементи. Водночас він не став розкривати зміст майбутнього рішення НАТО щодо членства України. 

Читайте також редакційну статтю "Європейської правди" на цю тему: Запрошення України до НАТО потрібно самому Альянсу. Саміт у Вільнюсі – найкращий час для цього.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.