ВМС: Україна не просила Туреччину впустити у Чорне море тральщики, передані Британією

Середа, 3 січня 2024, 17:51

У Військово-морських силах кажуть, що Україна не подавала Туреччині запит на пропуск у Чорне море двох мінних тральщиків, переданих Британією. 

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", про це сказав речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук.

Відповідаючи на запитання, чи планували в Україні використовувати ці мінні тральщики до завершення активних бойових дій, Плетенчук сказав: "ВМС запиту на прохід цих кораблів не залишали Турецькій Республіці, по-перше. По-друге, включно з дією Конвенції Монтре, іншого варіанта очікувати в принципі не слід було".

"Відповідно, можу лише підтвердити, що таких намірів у нас не було", – сказав він в ефірі телемарафону у середу.

Дмитро Плетенчук додав, що Туреччина не пропускає у Чорне море і російські судна, яких не було там на момент закриття проток

"У цьому сенсі абсолютний паритет із боку Туреччини. І жодних приводів для "зради", як у нас люблять говорити, немає", – зазначив він.

Раніше Туреччина спростувала повідомлення про те, що нібито дозволила двом мінним тральщикам, які Велика Британія передає Україні, зайти в Чорне море.

Про те, що Україна отримає два британські мінні тральщики, стало відомо в грудні на тлі оголошення про створення Коаліції морських сил і засобів, яка відповідатиме за посилення військово-морських спроможностей України.

У межах коаліції Британія та Норвегія оголосили про передання Україні двох мінних тральників Королівських ВМС класу Sandown.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.