Рютте розкритикував "перетин межі" під час пропалестинських протестів студентів

Новини — Четвер, 9 травня 2024, 13:06 —

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що дії окремих протестувальників на студентських пропалестинських акціях "перетнули межу", і закликав не допускати нападів на поліцію та завдання шкоди майну.

Про це повідомляє NOS, пише "Європейська правда".

У своєму офіційному Twitter (X) Рютте вперше відреагував на акції в університеті Амстердаму.

"Події у та довкола Університету Амстердаму останніми днями явно перейшли межу. Демонстрації завжди дозволені. Але застосування сили проти поліції та руйнування – ніколи. Припиніть це", – заявив він. 

Реклама:

Прем’єр сказав, що наступного понеділка зустрінеться з представниками багатьох громадських організацій, щоб поговорити про проблему антисемітизму у Нідерландах.

"Все частіше та у все більш грубій формі провину за бойові дії у секторі Гази покладають на євреїв у Нідерландах. Це несправедливо", – наголосив прем’єр, додавши, що з такою формою антисемітизму потрібно боротися. 

Як повідомляли, напередодні пропалестинські протестувальники побудували барикади в університеті Амстердама, використовуючи парти й огорожу, щоб заблокувати вхід з боку каналу в самому центрі міста, та пообіцяли залишатися на місці до тих пір, поки навчальний заклад не розірве усі зв'язки з Ізраїлем.

Згодом поліція розігнала протест студентів, як і попередньої доби. 

Частина співробітників закладу виступили з відкритим листом, де висловилися проти рішення адміністрації силою припинити студентський протест та закликають акції наступного понеділка, 13 травня, щодо "відновлення права на ненасильницьку демонстрацію та розірвання зв’язків з ізраїльськими закладами, які порушують права людини". 

У Франції пропалестинські акції охопили низку філій Sciences Po і зосередилися переважно в університеті у Парижі; протест був також у Сорбонні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: