Експертна думка

Хто саботує євроінтеграцію?
Чи маємо ми багато чого розповiсти європейським лідерам про успіхи у європейській інтеграції, про гармонізацію законодавства, боротьбу з корупцією та олігархами? Навряд. Імплементація Угоди відбувається хаотично, а її швидкість - недостатня.
Удар по імунітету. Як Україна може юридично захистити себе від агресії РФ?
Україна мусить знайти дієві шляхи для юридичної відповідальності держави Росії за окупацію Криму. На жаль, численні позови України до Європейського суду з прав людини є перспективою навіть не завтрашнього дня. Отже, країна потребує ефективніших юридичних механізмів.
Міжнародне право: пацієнт живий чи швидше мертвий?
Недієвість міжнародного права в очах більшості громадян може пояснюватися його принциповою відмінністю від права національного... Якщо до вашої оселі зайде сусід і силою забере собі одну з кімнат, ви зателефонуєте 102 і відновите порядок. А от «міжнародного номеру справедливості» не існує – дзвонити немає кому.
Експортно-кредитні агентства. Чому вони важливі для України
В Україні ще немає свого експортно-кредитного агентства, хоча користь від його створення є очевидною. Поява такого агентства стане найбільшим стимулом для розвитку експорту, а також відіграє значну роль у підвищенні довіри іноземного бізнесу до українських компаній.
Аграрні стандарти ЄС. Що залишається поза увагою?
Для успіху на ринку ЄС продукція має бути з певною "цікавинкою", наприклад зі знаком захисту зазначення традиційного складу. Щоб його отримати, достатньо довести, що продукція виробляється за рецептурою, із використанням інгредієнтів та методів, які зазвичай застосовувались при виробництві такого продукту. Однак чинне законодавство України ще не дозволяє такої можливості.
Платформа розпочинає свою діяльність!
Платформа є однією з інституцій, заснованих в рамках Угоди про асоціацію. Вона складається з представників громадських організацій, асоціацій роботодавців та профспілкових об’єднань як з України, так і з ЄС, та покликана забезпечувати громадський контроль та сприяти імплементації Угоди.
"Стара гвардія" МЗС. Що дипмісії ховають від суспільства?
"Стара гвардія" дипломатичної служби бравує героїзмом через низьку заробітну плату, а насправді отримує високе, але непрозоре фінансове забезпечення. При цьому посольства не в змозі запропонувати українським громадянам нічого, крім видачі документів...
Економічний шлях Польщі: уроки для кризової України
Поки на сході триває війна, а корупція є однією з найвищих у Європі, Україна не може сподіватись на значні іноземні інвестиції. Але рушійною силою вашої економіки може стати експорт... У вас є якості, котрі стали дефіцитними в ситих і навіть деморалізованих добробутом країнах Західної Європи...
Якою має бути нова Енергетична стратегія України?
Польща робить ставку на розвиток лише вітрової та біоенергетики, причому їхня частка – практично однакова. В планах Німеччини до 2050 року енергоспоживання за рахунок відновлюваних джерел енергії має скласти 50%, а до кінця століття – близько 100%. Мета Данії з розвитку ВДЕ до 2030 року – 50% від загального енергоспоживання і до 2050 року – 100%.
Щеплення подорожчанням. Чому підвищення тарифів призведе до незалежності країни
Протягом десяти років польська держава сплачувала 20% витрат на ремонт, що забезпечив як мінімум 30% економії енергоресурсів. Зараз середня польська сім'я витрачає на опалення трохи більше, ніж 10 років тому. А світова вартість енергоресурсів за цей час зросла в кілька разів.
Дискримінація навпаки. Підсумки роботи Нацагентства з акредитації
У випадку з НААУ виникає "дискримінація навпаки", оскільки від неефективної діяльності страждають національні виробники. Неефективна діяльність агентства може значно ускладнити процес виконання зобов'язань України щодо гармонізації та адаптації технічних регламентів і стандартів з європейськими.
Останній шанс для України та Європи
Європейський союз перебуває на роздоріжжі. Те, як він буде виглядати за п’ять років, вирішиться у найближчі 3-5 місяців... Тепер Європі доводиться мати справу з двома джерелами істотної кризи: Грецією та Україною. Цього може виявитися забагато...
Антитютюновий закон Франції - чи судитиметься Україна ще й з Парижем?
Прийняття Францією антитютюнового закону поставило український уряд у досить незручне становище. Ми досі оскаржуємо у СОТ аналогічний австралійський закон. Тепер ми мусимо оскаржувати й новий, або визнавати, що у випадку із Австралією уряд діє "на користь третіх осіб".
Європейська інтеграція: на культурному фронті
Можу з розумінням поставитися до позиції культурних активістів, які незадоволені темпами укладання угоди щодо проекту "Креативна Європа". Але є дипломатичні та процедурні деталі... Професійний підхід змушує дещо стримати єврооптимізм...
Візові пригоди у польському консуляті: готуйте довідку, що ви не олень
Протягом години з консульства зателефонували і повідомили, що без папірця, якого не може бути в природі, візи не буде... "Ви уявляєте, як це виглядатиме? Я прийду під Рівненську ОДА і скажу: дайте мені довідку, що я письменник?!"...
Дерегуляція аграрної галузі та стандарти ЄС. Обережний вибір
Дерегуляція аграрної галузі є передумовою успішного реформування сільського господарства України. Однак дерегуляція, як і будь-яка ініціатива, має проводитися з урахуванням особливостей українського ринку, вимог харчової та продовольчої безпеки і відповідати стандартам ЄС.
Повернення Саркозі. Нова загроза для України
Ніколя Саркозі минулого року визнав анексію Криму Росією, а горезвісний контракт на поставку «Містралів» до РФ був підписаний саме за його президентства. Хоча сьогодні особистий рейтинг Саркозі ще невеликий, його повернення у велику політику вже відбулося.
Порядок денний асоціації. Кілька думок про ключові тези
Україна та ЄС визначили пріоритети спільних дій сторін в сфері практичної імплементації Угоди про асоціацію. Ці реформи є інструментом наближення європейського майбутнього України та нашим спільним боргом перед тими, хто пожертвував та продовжує жертвувати собою заради історичного оновлення нашої держави.
П’ять перешкод для українського експорту на шляху до Європи
Виробник має бути готовий до того, що місце на європейському ринку доведеться завойовувати. Успіх в експортній діяльності можливий, тільки якщо ви давно і серйозно до нього готувалися. У вас непрозора модель менеджменту і застаріла система продажів? Отже, поки в Європі на вас ніхто не чекає.
Як вийти на ринки ЄС? Погляд із Вінниці
Щоб дати українському бізнесу більше практичних рекомендацій про особливості виходу на європейські ринки, "Інтерньюз-Україна" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" започаткувала цикл практичних семінарів "Як вийти на ринки Європейського союзу". Третій з цих семінарів відбудеться 31 березня у Вінниці.