Колонки

Переговори за спиною України та ЄС. Про що домовилися Молдова і РФ
1 січня 2017 року стане новим моментом істини у взаєминах Києва і Кишинева. Якщо Молдова, всупереч обіцянкам, продовжить дію захисних заходів, то чутки про "дружбу з РФ проти України" підтвердяться.
ЄС та експорт деревини. 5 міфів навколо мораторію
ЄС поділяє бажання українців захистити природне довкілля. Євроінтеграція аж ніяк не веде до вирубки лісів, навпаки – допомагає їй протидіяти. Якщо Україна захоче інтенсивніше захищати свої ліси, ЄС підтримає її у цих зусиллях.
Економічні наслідки референдуму в Італії: чи зрівняються курси долара та євро
Головне на сьогодні питання – чи будуть в Італії дострокові парламентські вибори? Є шанс, що їх не буде. Принаймні, економіка до цього не підштовхує... Деякі політики в Італії навіть кажуть про повернення до власної валюти, тобто про відмову від євро...
День транспорту в парламенті: євроінтеграційний вимір
Цього тижня у Верховній раді буде день транспорту. Україна взяла на себе досить вагомі зобов’язання щодо безпеки перевезень і має виконати їх у доволі стислі терміни...
Австрія: перемога Ван дер Беллена, але не поразка праворадикалів
Вибори мали колосальне значення для ЄС, а не лише Австрії. Гофер міг стати першим ультраправим лідером держави ЄС, обраним на посаду президента після Другої світової війни... Але перемога Ван дер Беллена не засвідчила, що єврооптимістів стало більше...
Можливості, яких не можна втратити: як з Польщі виглядають українські реформи
Ми очікуємо знайти відповіді на питання, чи можливе зняття напруги у відносинах Росія–Захід і що така "відлига" може означати для України. Також ми порушимо тему придатності польської моделі трансформації для України.
Нова західна цивілізація. Час ультраправих
Чи готова Україна до такої нової європейської дійсності? Чи існує альтернативний сценарій державної політики з огляду на те, що наступного року в Європі до влади можуть прийти люди, які будуть більш привітні до Росії, аніж до України?
Історичний центр міста. Чому Україна неправильно платить за його реконструкцію
Проблема реконструкції історичних будинків зовсім не унікальна – з нею стикалися більшість європейських країн. І були змушені шукати шляхи, які влаштовують і місто, і мешканців. Україна поки що закриває очі на цей досвід.
Візит Порошенка до Польщі. Про що президенту варто говорити та про що промовчати
Напередодні візиту президента України Петра Порошенка до Польщі Інститут світової політики підготував мемо щодо сигналів, які варто було б надіслати польській владі та суспільству, а також щодо гострих тем, які порушить польська сторона.
Від Балкан до Донбасу: наскільки Україні підходить хорватський досвід реінтеграції
Хорвати зуміли пережити агресивну спробу створити "Велику Сербію" та відновити територіальну цілісність. Сліпо наслідувати хорватський досвід не вийде, однак Україна має можливість, критично підійшовши до його вивчення, не припуститися помилок.
Україна без сміття: шість рецептів від ЄС
ЄС ставить перед собою амбітне завдання – збирати до 2030 року роздільно практично всі тверді побутові відходи і використовувати їх знову в економічному циклі. Що треба зробити Україні, щоб теж назавжди забути про звалища?
Організація виборів у США. Чому варто та чому не варто повчитися Україні
Незважаючи на те, що день голосування тривав із сьомої години ранку до восьмої вечора, спостерігати дозволялось лише з десятої ранку до третьої по обіді. До того ж, перебувати на одній виборчій дільниці спостерігачам дозволялось не довше двадцяти хвилин.
Уповноважені економоператори: чому вони потрібні та як не повторити помилок Молдови
Для того, щоб інститут уповноважених економічних операторів нарешті запрацював, Україні слід не тільки прийняти законопроект, але й забезпечити його якісну імплементацію. У протилежному випадку ми будемо змушені лише визнавати чужих УЕО.
Хорватське щеплення від "русского мира"
Після нещодавніх виборів до хорватського парламенту пройшли лише поодинокі відверті симпатики Путіна. Але тепер, після того, як Кремль вирішив "відволікти" Хорватію від дружби з Україною, на країну чекає навала промоутерів "русского мира".
Консервативна революція у Франції: чому новим президентом може стати друг Путіна
Протягом усієї кампанії Фійон, за яким тягнеться доволі довгий шлейф проросійських заяв, дій і навіть дружніх стосунків з президентом Путіним, чітко виступає за примирення і діалог з Росією, відміну санкцій та спільну боротьбу з "Ісламською державою".
Євроінтеграція vs європеїзація. Кілька тез до саміту Україна-ЄС
Порівняно з 2013 роком європейська самоідентифікація серед українців зросла. Чи спостерігатиметься така динаміка й надалі, значною мірою залежить від успіху реформ у країні та зростання її привабливості для власних громадян.
Не лише безвіз. Що обговорюватимуть на саміті Україна-ЄС
Євросоюз став головним торговельним партнером України, займаючи 41% у нашій зовнішній торгівлі товарами. За результатами 9 місяців 2016 року товарообіг зріс на 6%, при цьому наш експорт до Євросоюзу збільшився на 4,4%.
Європейська промисловість йде в цифру. А що Україна?
Діджиталізація товарів та послуг може принести понад 110 млрд євро річного доходу в Європі у найближчі п'ять років. Лише у Німеччині це, як очікується, дасть до 8% зростання продуктивності праці, забезпечивши зростання зайнятості до 6%.
Євроінтеграція та тютюнова галузь: чому депутати маніпулюють зобов'язаннями перед ЄС
Думка табачної компанії: Угодою про асоціацію між Україною та ЄС не встановлено зобов’язань України щодо імплементації Директиви 2014/40/ЄС. Але ж підходити до законотворчого процесу потрібно на європейський манер: зважено, якісно та відповідально.
Неоднозначний OPAL. Чому рішення ЄК вигідне не лише "Газпрому", а й Україні
Левова частка газу через OPAL потрапляє до Чехії, а звідти – до південнонімецьких і австрійських газових хабів. Це основа європейського спотового ринку газу, на якому його закуповує Україна й постачає за "реверсом" через Словаччину й Угорщину.