Експертна думка

"Референдум" у Каталонії: міф про розпад Іспанії
Цифри вражають - оголошено, що 80,76% учасників опитування хочуть незалежності Каталонії. Але питання в деталях. Влада Каталонії дозволили голосувати навіть підліткам - з 16 років. Лист із закликом прийти на дільницю отримав і я - громадянин України, який живе в Барселоні.
Триває конкурс для регіональних журналістів, що пишуть про асоціацію
"Угода про асоціацію відкриває нові можливості для малого і середнього бізнесу. Однак більшість підприємців – особливо в регіонах – не чула про ці можливості або вважає їх нездійсненними". Конкурс триватиме по 8 грудня 2014 року й завершиться церемонією вручення нагород переможцям.
Успіх реформ? Український досвід
Гонитва виключно за чужим досвідом – найкращий доказ відсутності власних знань і спроможності проводити реформи. Водночас, хоч це й звучить дивно, в Україні були успішні місцеві і національні реформи, хоча загальний негатив перекреслював успіхи... Те, що було далі, є певним алгоритмом здійснення реформ в Україні...
Конкурс есе MindSketch стартує 1 листопада
MindSketch – це щомісячний конкурс на найкращі есе, який запроваджується з метою розкриття найбільш актуальних суспільно-економічних проблем України, в тому числі - в сфері сближення з Євросоюзом. MindSketch розпочинається 1 листопада...
Всі наші біди. Погляд на Україну після двох місяців життя в Європі
Скажу без перебільшення: після двох місяців відсутності Київ мене засмутив. Після здорової, екологічної, підтягнутої Скандинавії багато українців виглядають так, наче їм всім терміново потрібно до лікаря (рос.).
Відкрити очі, щоби зберегти економіку
ЄС до 2016 року в односторонньому порядку відкрив європейські ринки для української продукції, та ще й митні платежі знизив. Але це зовсім не означає, що всю продукцію, що експортується українськими виробниками на європейські ринки, будуть купувати. Швидше, це буде під силу далеко не кожному українському виробнику (рос)
Руслан Демченко – hostis publicus дипломатичної служби?
МЗС формально постфактум надало свої зауваження до розпорядження Кабміну від 21 листопада, хоча певні політичні і юридичні зауваження не були враховані. Руслан Демченко не зупиняв процесу підготовки Угоди, оскільки надія на її підписання в дипломатів залишалася до останнього моменту.
Імідж країни чи цінність життя? Російський підхід
Глава компанії Total, що загинув у катастрофі, був щирим, а не кон'юнктурним "другом Росії"... Але тим більш символічною стала майже рефлекторна реакція російської влади на те, що трапилося. Виявилося, що головне в безглуздій смерті чотирьох осіб - удар по іміджу країни. А сама смерть нічого не варта.
Соціальний діалог в Україні – терміново потрібні європейські зміни
Нині українські посадовці вважають, що робота профспілок та недержавних організацій щодо захисту соціальних та трудових прав є не інакше ніж "ворожими діями агентів ФСБ". Але ж війна колись закінчиться, і потрібно буде займатися такими ненависними владі "соціальними питаннями"...
"Нафтогаз": нові шанси на перемогу у Стокгольмі
Не всі аргументи Києва в Стокгольмі видаються обґрунтованими. Водночас, найбільш принципова для України вимога – про перегляд тарифу на транзит – з високою імовірністю буде задоволена. Апеляція до законодавства Євросоюзу – найсильніший аргумент українського позову.
"Непотрібна гуманітарка". Влада любить, щоби її просили?
10 жовтня до адміністрації президента Порошенка надійшов лист за підписом президента Єврокомісії Жозе Мануела Баррозу, про який ані українська, ані європейська влада наразі не повідомляли ЗМІ. Таке листування на найвищому рівні не є звичною практикою. До того ж, вражає зміст листа.
У пошуках траєкторії розвитку українських регіонів
В суспільстві існує досить обґрунтований страх самостійності регіонів. Ми переносимо риси регіональних еліт на майбутню децентралізовану політику та боїмося таких змін... Водночас, Євросоюз - це, по суті, одна велика децентралізована країна з широкими повноваженнями регіонів.
Відкриття ринку ЄС: головне – не продешевити
Український бізнес отримав шанс на експансію в ЄС. Однак слід пам'ятати – миттєвий прибуток здатний вилитися в істотні втрати у майбутньому. Неправильно розрахувавши цінову політику, українські виробники можуть відчути на собі всі принади участі в торговельних розслідуваннях Євросоюзу.
Нотатки з осінньої сесії ПАРЄ
Багато хто в ПАРЄ, називаючи речі своїми іменами, каже про інтервенцію Росії... На даному етапі асамблея розділилася на дві великі групи: прихильників позбавлення Росії голосу та тих, хто шукає шляхи повернення до діалогу з РФ... Я пропоную: давайте об'єднаємося проти зовнішнього ворога.
Протиотрута від Росії. Україна шукає відповідь на торговий ультиматум
Україна і РФ можуть підвищувати митні ставки лише до рівня, визначеного умовами свого членства у СОТ. Але середня митна ставка в Україні майже втричі нижча, ніж в РФ! В такій ситуації «дзеркальне» підвищення Україною мит на російські товари лише виглядає адекватним кроком, але насправді вплив обох корекцій буде зовсім різний.
Гра без виграшу. Чому поведінка «Газпрому» стає проблемою для нього самого
"Газпром" своїми діями підриває власну репутацію стабільного і надійного постачальника і партнера. По позиціях газу в ЄС суттєво вдарила криза 2009 року. Стало зрозумілим, що газ є неконкурентоспроможним для вироблення електричної енергії. Позиції газу погіршилися і на ринку тепла, де його конкурентом стала біомаса.
Європейські реформи в енергетиці: час для спільних дій
Настав час підбити підсумки більш ніж піврічної роботи уряду Яценюка в питаннях реформування енергетики. Зараз очевидно, що нова влада обрала європейський напрямок. Однак однієї лише політичної волі недостатньо для належного впровадження законодавства ЄС...
Запрошення до участі у створенні Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС
Угода про асоціацію між Україною та ЄС відкрила для українських НУО унікальний інструмент співпраці з Євросоюзом – Платформу громадянського суспільства Україна-ЄС. Українську частину платформи буде утворено під час установчих зборів у листопаді 2014 року.
Реформи в країні чудес
Дмитро Шимків, заступник голови АП, влучно порівняв завдання реформаторів із сюжетом "Аліси в країні чудес"... Успіх на "Алісиному шляху" залежить не лише від економіки, а й від реформ у соціальній сфері. Однак говорити про те, що Мінсоцполітики може стати реформатором - надто складно, яккщо взагалі можливо.
Девальвація forever-2
Влада має за будь-яку ціну привернути іноземні інвестиції до України. Європейський капітал зможе стати найкращим захистом від російської агресії. Попри можливі втрати через низьку вартість об’єктів в кризових умовах, важливо простимулювати ефективного власника. Але як це робити нині, коли НБУ демонструє неспроможність припинити або хоча б обмежити валютну дестабілізацію?