Колонки

Дякуємо за чесність. "Газпром" спростував свої аргументи на користь Nord Stream-2
Навіть "Газпром" не розглядає можливості збільшення поставок газу в Європу, як мінімум – в перспективі найближчих 10 років... Оприлюднене листування дає потужний козир країнам, які проти будівництва Nord Stream-2.
Посол ЄС: європейці хочуть бути впевненими у безпечності українських продуктів
Як європейцям бути певними у безпечності продукції з України, якщо є небезпечні інциденти і ми знаємо про мораторій на перевірки виробників харчових продуктів? Відсутність контролю дорівнює в цій ситуації відсутності гарантій з боку держави.
Європейська економіка після терактів у Брюсселі – хто постраждає і хто виграє
ЄС доведеться підвищувати витрати на мігрантів, водночас збільшення бюджетів наполегливо вимагатимуть спецслужби. Таке зростання витрат можливе лише за рахунок урізання інших бюджетних статей, що стане гальмом для економіки.
Другий торговельний фронт. Молдова готується захищатися від українського експорту
Молдова замислилася про можливість тимчасового призупинення своїх зобов'язань щодо імпорту з України. У сусідній країні пропонують підвищити з нуля до 10-15% імпортні мита на м'ясо птиці, ковбаси, молоко, масло, сир, морозиво, а також цемент.
За лаштунками НАЗК: "#перемога" громадянського суспільства
Цей допис – моє свідоцтво як члена конкурсної комісії. НАЗК могло б отримати двох незалежних борців з корупцією. А отримало натомість двох ставлеників президента.
Нова сирійська стратегія РФ – як курдська автономія вплине на постачання газу до ЄС
Створення курдської автономії непокоїть Туреччину не лише як загроза втрати території, але й як загроза руйнування енергетичної інфраструктури. Росія ж намагається блокувати альтернативні маршрути транзиту нафти й газу.
Навіщо Україні угода СОТ про держзакупівлі – про що не розповіли депутатам
Приєднання до Угоди СОТ означає неможливість надання спеціальних умов для окремих виробників при держзакупівлях. І це, мабуть, найголовніша #перемога. Адже український ринок держзакупівель досі залишається полем непрозорих схем та лобіювання.
ЄС не може дозволити собі забути про кризу в Україні
Найбільше гуманітарні потреби відчуваються поблизу лінії зіткнення та на територіях, не контрольованих українською владою... У довготривалій перспективі для допомоги 1,5 мільйонам переміщених осіб потрібні будуть додаткові заходи.
Чим є Україна для агробізнесу Нідерландів
Майже всі нові теплиці, які будуються в Україні – від нідерландських фірм... Голландська сторона так само, як і ми, зацікавлена у співпраці – це підтверджують висновки банку ABN AMRO, що український агроринок заслуговує на увагу інвесторів.
Європейський центробанк надав шанс сировинним економікам – і Україні серед них
ЄЦБ діяв виключно як глобальний гравець, озираючись на те, що відбувається в країнах ЄС, де немає євро, а також в Японії та США. Для сировинних ринків це шанс відновитися, і дуже хотілося б вірити, що Україна використовує цей шанс із розумом.
Євроінтеграція у Раді: від уживаних авто та втечі від слідства до ліцензування
Цього тижня Верховна рада має розглянути низку важливих законодавчих ініціатив, які безпосередньо стосуються зобов’язань України за Угодою про асоціацію. Деякі з них містять некоректні норми, а іноді й відверто суперечать праву Європейського Союзу.
"Український тиждень" в Європарламенті – чи стався прорив у відносинах
Ми радимо розробити угоду, яка б відображала міжінституційні відносини між Верховною радою та Кабміном. Європарламент також може допомогти у посиленні ролі парламентських комітетів як для законодавчого процесу, так і для контролю за виконанням законів.
Чи можна виконати Угоду про асоціацію без зміни цінностей
Україна готова лише формально адаптувати законодавство до європейського. Чудовий приклад – ринок грального бізнесу. В Угоді немає зобов’язання про його легалізацію, та депутати забувають – законодавство ЄС виходить з того, що ринки гральних послуг повинні бути легальними...
Банкова проти безвізового: підкилимна боротьба на літеру "Б"
І Березовець, і Денисенко, автор скандального законопроекту про "пом’якшення електронного декларування", спробували довести суспільству, що антикорупційні законопроекти вже не є ключовою вимогою ЄС... Ці заяви є відвертим фейком. Але хто за ними стоїть?..
Зворотний бік євроінтеграції – чи можна обійтися без лобізму
В Україні зараз немає єдиного компетентного органу, який міг би давати неупереджені висновки щодо відповідності законопроектів нормам ЄС. Допоки не буде створено незалежний орган, у сфері європейської інтеграції нас супроводжуватиме хаос, в якому так добре почуваються лобісти.
"Креативна Європа" на практиці. Стартуємо з Івано-Франківська
Україна завершила всі внутрішньодержавні процедури з підписання та ратифікації Угоди про участь України в програмі Євросоюзу "Креативна Європа". Перше завдання Мінкультури у зв’язку з набуттям чинності Угоди – створити національне Бюро програми.
Як заощадити, виходячи на європейські ринки
Кожен ринок ЄС має свою логіку, динаміку та специфіку. Більшість із нас не має достатньо коштів, щоби спробувати одразу все і скрізь. Подумайте, порадьтесь і вирішіть, де у вас найбільше шансів, на якому ринку ви швидше за все отримаєте результат із мінімальними витратами.
Три інструменти Кремля проти України
Ключовий аспект "гібридної" війни Кремля полягає зовсім не в безпосередньому військовому впливі. Українці мають бути змучені станом невизначеності, що триває протягом багатьох років, постійно перебуваючи між спокоєм і напруженістю, між війною та миром.
Чому Україна не пройшла випробування реформами
Коренем українських проблем є ставлення до державної власності. Масштабна приватизація стала основою для реформ у Східній Європі, але українські політики виявилися не готові розлучатися з держвласністю, яка в потрібний момент допомагає наповнити їхні виборчі бюджети.
Питання не в Україні, а в ЄС. Нідерланди агітують за та проти Асоціації
Ініціатори референдуму визнають: головна мета їхньої роботи – це референдум про вихід Нідерландів з ЄС. Тому для багатьох жителів Голландії цей референдум – перш за все питання про довіру до європейських інституцій. Отже, для перемоги потрібні зусилля усіх прихильників ЄС.