Колонки

Україна нарешті отримала віце-прем’єра з євроінтеграції! Що далі?
З цим призначенням явно затягнули. Громадськість та міжнародні партнери вимагали призначення "головного відповідального за євроінтеграцію" ще у 2014-му. Але тепер вони мають розділити відповідальність і допомогти в спільній справі.
Лист 46 євродепутатів до Володимира Путіна - повний текст
Пане президенте, хочемо зазначити, що ви безпосередньо нестимете особисту відповідальність за те, що не запобігли трагічному результату до того, як стало надто пізно. Ми піддаємо різкій критиці це ганебне, політично обумовлене рішення російського суду...
Чи може Європейський суд з прав людини захистити від податківців
Прецедентна практика ЄСПЛ активно застосовується в спорах бізнесу з фіскальними органами та прокуратурою... Позбавлення права отримати податкову вигоду (податковий кредит) розглядається ЄСПЛ як позбавлення власності.
5 проблем паспортної реформи та нового закону про ID-картки
Чи потрібен такий дорогий експеримент? Україна є бідною державою з великими боргами. Цілком достатньо мати просто пластиковий паспорт, без чіпа. Так зробили молдовани, що вже давно мають і безвізовий режим з ЄС. Або два типи паспорта, на вибір особи...
Як перетворити поразку в Нідерландах на стратегічну перевагу
Зняти побоювання Нідерландів можна лише посиленням співпраці... Україні теж можуть бути вигідні зміни до угоди, адже ми тоді зможемо говорити про більшу співпрацю в утвердженні демократії і верховенства права, боротьбі з корупцією.
Як діяти далі: відкритий лист екс-посла Нідерландів в Україні
Я щиро сподіваюся, що інша частина Європи буде ігнорувати цю невдачу. Але, мої друзі в Україні, мої поради вам: будь ласка, не почувайтеся збентеженими, подвоюйте свої зусилля на обраному шляху. Згодом ви доведете критикам, що вони були неправі.
Росія йде на загострення транзитного конфлікту. Слово – за Україною
Головна причина блокування українських вантажів на території Росії полягає не в особливостях митного чи санітарного регулювання в Євразійському економічному союзі. Транзит є чітко продуманою частиною російської агресії проти України.
Українські споживачі та євростандарти харчової безпеки: місія можлива
Ми можемо зіштовхнутися з проблемою подвійних стандартів якості. Грубо кажучи: якісне — на експорт, менш якісне — на внутрішній ринок. Завадити цьому можна, створивши автоматизовану прозору систему контролю якості. Але для цього державі потрібна допомога суспільства.
Євроінтеграція у Раді: як фільтрувати законопроекти, що суперечать праву ЄС
Необхідно якомога швидше запровадити обов’язкову експертизу відповідності законопроектів Угоді про асоціацію та праву ЄС. Такий механізм зробить законодавче поле більш передбачуваним і нам не доведеться щоразу переписувати закони.
Паспорти нового типу: що зміниться в житті українців
Центри надання адміністративних послуг зможуть стати основним фронт-офісом з оформлення документів нового типу. Це дозволить оформляти паспорта у формі ID-карти у будь-якому місці – громадяни більше не будуть прив’язані до "паспортних столів".
Підсумки референдуму від учасника кампанії "за"
Стратегія "бойкот" – тобто ведення кампанії за те, щоб виборці не йшли на референдум, – була надто непередбачувана. Вона могла налаштувати проти України навіть тих, хто її на той момент підтримував, і додатково мобілізувати супротивників...
Велика помилка: чому Нідерланди проголосували проти
Голосування проти асоціації України з ЄС було гучним протестом проти самого ЄС. Чи означає це, що голландське "ні" не мало нічого спільного з Україною? Не зовсім. Європейці не можуть зрозуміти, чому Україна не здатна позбутися олігархічної системи.
«Ні» Україні на референдумі у Нідерландах: що буде далі
Можна з високою вірогідністю стверджувати, що перегляду Угоди не буде. Така процедура не тільки розтягнеться на роки, але й вимагатиме повторної ратифікації в усіх державах-членах Євросоюзу, які навряд чи на це підуть.
Чому йде у відставку прем'єр Ісландії і чи багато спільного з українським скандалом
Прем'єр-міністр Ісландії, ухвалюючи рішення про підтримку банків, водночас захищав свої особисті інтереси. Серйозністю цього правопорушення і пояснюється реакція жителів країни, що посідає 13-те місце за рівнем сприйняття корупції.
Карабах на порозі війни. Загострення перед великими переговорами
Активність сторін в останні два місяці свідчить: у Вашингтоні готували підґрунтя для переговорів між главами Вірменії та Азербайджану. Але початок бойових дій звів нанівець будь-яку можливість проведення двосторонньої зустрічі.
Глухий кут енергомодернізації. Чому Україні не потрібна фіндопомога ЄС
В Україні так і не з'явилося політичної волі для адаптації до директив ЄС законодавства у сфері енергоефективності. Ухвалення цих законів є невід'ємною частиною умов надання макрофінансової допомоги ЄС.
Безмитний експорт до США. Можливості, яких не помічають
Можливий статус України як одного з найбільших у світі піратів інтелектуальної власності міг призвести до виключення нашої країни з переліку учасників системи преференцій. А це означає суттєве звуження наших можливостей на ринку США.
Україна за Угоду: до референдуму в Нідерландах з’явився потужний аргумент
Противники асоціації вважають, що "угода розділить Україну". Що українці не підтримують асоціацію, що це – виключно урядова видумка. Нарешті з’явилися аргументи: компанія GfK провела перше опитування щодо асоціації.
Євроінтеграція у Раді: як Україна "розгрібає" наслідки мораторію на перевірки бізнесу
На жаль, бачимо чітку тенденцію: в Україні немає логічної стратегії реформування регуляторної політики, немає логіки ухвалення рішень. І чомусь ми завжди чекаємо, що на кричущу невідповідність Угоді про асоціацію нам вкажуть наші європейські партнери...
Нездорова євроінтеграція. Чи відповідають нормам ЄС ініціативи у медичній сфері
Законопроект, попри добрі наміри, може створити і проблеми у сфері зовнішньої торгівлі... Такі зміни є прикладом того, що не можна розглядати зміни до національного законодавства окремо від комплексу правового регулювання ЄС.