Колонки

Як розвивати український експорт? Чи має уряд відповідь на це питання?
Стратегії розвитку експорту в уряду як не було, так і немає. Натомість є лише пропозиції щодо політики сприяння розвитку. А де конкретний та зрозумілий для уряду і бізнесу план дій, хоча б у короткостроковій перспективі?
Український агроекспорт першим показав зростання до ЄС. Чи надовго?
Україна практично не відчула втрати російського ринку для аграрної сфери – сьогодні український агроекспорт повністю диверсифіковано. Російська торговельна війна стала імпульсом для відкриття 11 нових ринків.
Перший іспит України у СОТ
Україна пройшла Огляд торговельної політики – перший з моменту нашого вступу до СОТ. Такий огляд є вкрай важливим, адже у минулому торговельна політика України викликала критику у СОТ. Чи змогли ми змінити це ставлення? Чи сприймають Україну як надійного партнера?
Європейська культурна політика: 5 здобутків попередньої команди Мінкульту
Те, що ми ставили собі за мету – адаптація європейських правил і стандартів, взаємодія з європейськими партнерами і креативним середовищем у Європі – є найбільшим стимулом до проведення внутрішніх реформ у нашій країні...
Огляд торговельної політики - які питання поставили Україні в СОТ
Минулого тижня в Женеві країни-члени СОТ вперше заслухали огляд торговельної політики України. Це своєрідний дебют для нашої держави після набуття членства в цій організації у травні 2008 року.
Як позбутися відходів упаковки? Чому прийняти нормативи ЄС недостатньо
Кожен українець генерує не менше 100 кг відходів упаковки, що ставить Україну в один ряд з такими державами, як Польща та Чехія. Водночас, на відміну від країн ЄС, у нас не існує системи поводження з такими відходами.
Охорона довкілля online. Що гальмує перехід до стандартів ЄС
Застосування найкращих сучасних практик управління охороною довкілля сприятиме наближенню України до стандартів Європейського Союзу: IPPC, PRTR, OGP, SAICM. Це має усунути корупційну складову в управлінні охороною довкілля.
Хід Бальцеровичем, або що таке шокова терапія по-польски
Дехто в Польщі жартує, що призначення Бальцеровича – це польська помста українцям за злочини 1943 року на Волині. Бальцерович в уряді – гарантія того, що приватизація буде прозорою, але гроші від неї підуть не на соціальні виплати, а на інфраструктурні проекти.
ЄС змінює митні правила. Що варто знати українському бізнесу
З 1 травня набирає чинності основна частина положень Єдиного митного кодексу ЄС, який був прийнятий у 2013 році... Деякі країни ЄС мають намір обмежити роботу вільних економічних зон, що призведе до їх трансформації у звичайні митні склади.
Австрійські вибори: змагання політиків, попкультури та агентів впливу Росії
Звинувачення у підкупі на адресу Лугнера є найсерйознішим. Та вироку суду ще немає, він формально залишається у виборчому бюлетені... Щоб достукатись до "звичайних людей", не схильних до аналітики, ЗМІ розповідають про біографії кандидатів і друкують їхні дитячі фото...
Мораторій не винний: чому виникли проблеми в українських експортерів
Згідно із законодавством, жоден орган виконавчої влади не може заборонити чи дозволити іншому проводити контроль, передбачений законодавством. Проблема в тому, що читають закони кожен по-своєму. Саме так виникають колізії.
Нове рішення по ЮКОСу: чи варто РФ святкувати перемогу
У низці країн скасоване арбітражне рішення все ж визнається і виконується. Нарешті, у акціонерів ЮКОСа є можливість оскаржити це рішення в апеляційній інстанції, а згодом у Верховному суді Нідерландів.
Палити по-європейськи: чому Раді доведеться обирати між двома директивами ЄС
Ухвалення законопроекту, котрий імплементує більш нову Директиву ЄС, формально суперечить тексту Угоди... Ми ризикуємо отримати закон, який просто не буде виконуватися. Як наслідок – відхід тютюнового ринку в тінь і зменшення податкових надходжень...
Візит Порошенка до Румунії: на що варто звернути увагу
В останні роки в Україні відбувається переосмислення відносин з Румунією. Якщо раніше вона сприймалась ледве не як загроза №2, то тепер з'являється розуміння, що Україна більше виграє від дружби з сусідом.
Курс на НАТО. Чи виправдані надії України та Грузії
Естонія, Латвія чи Литва не мали б жодних шансів вступити в НАТО, якби вони не зробили цього 2004 року... Україна та Грузія отримають шанс вступити в Альянс лише тоді, коли їхні конфлікти з Росією будуть повністю погашені, тобто коли вони більше не потребуватимуть захисту НАТО.
Євроінтеграція у Раді: фокус на екологію
Для вироблення комплексної екологічної політики на основі європейських принципів Україні необхідно ухвалити низку змін до законодавства. Часу обмаль, а більшість із них ще не розглядалась парламентом навіть у першому читанні, деяких не існує в природі.
Кінець старого світу. Європа після PanamaGate
Бажання центробанку ЄС перейти до нульових ставок свідчить про проблеми з економічним зростанням. Тому бізнес і населення шукають можливостей уникнути податкового преса. Там, де це виходить, в офшори мігрують цілі галузі.
Канцлер Мальтійського ордену: наша допомога Україні буде більшою та ефективнішою
Альбрехт фон Бюзелагер: "Напруга у світі зростає, і наша допомога потрібна у різних гарячих точках, зокрема на Близькому Сході. Та ця напруга не змінює нашої рішучості. Ми пам’ятаємо про Україну та шукаємо можливості збільшити нашу допомогу".
Реальність та міфи навколо суперечки про нові паспорти
Можливо, у майбутньому українські громадяни замовлятимуть послугу з оформлення паспортних документів по інтернету з доставкою додому, як це вже роблять за кордоном. Але потрібно рахуватися з реаліями сьогодення.
Що загрожує європейській економіці: прогнози і застереження від МВФ
Якщо досі Греція була єдиною економічною проблемою ЄС, то цілком імовірно, що незабаром з'являться й інші. МВФ констатує: перепоною для подальшого відновлення економіки може стати ціла низка політичних ризиків.