Колонки

Нова тютюнова війна. На чийому боці Україна?
Український уряд і далі захищає інтереси тютюнових корпорацій. Продовжуючи торговельну суперечку з Австралією, Мінекономрозвитку України чинить тиск і на сусідню Молдову. Його мета – затримати проходження законопроекту про зниження споживання тютюнових виробів, підготовленого в рамках імплементації Угоди про асоціацію з ЄС.
Урядовий законопроект торпедує безмитну торгівлю з Євросоюзом
Єврокомісія буде вимушена застосувати статтю 4 Регламенту № 374/2014 і тимчасово призупинити преференції для України аж до кінця 2015 року... Пропонуючи новий імпортний збір, уряд засвідчує повне нерозуміння логіки сучасної міжнародної торгівлі, а також ставить партнерів України в ЄС у вкрай незручне становище...
Салат "Конкурентоздатність": швейцарський рецепт для України
Конкурентоздатність альпійської республіки базується на концепті "Made in". Україна має відповісти на питання: із чим вона хоче асоціюватися? Чи зерно і метал є тим, з чим має ототожнюватися "Made in Ukraine"?
Розумне витрачання. Яких змін чекає українська система держзакупівель?
Необхідно, аби держзакупівлі проводились добре підготовленими фахівцями, які б несли повну відповідальність за ефективність і результативність своїх рішень. Це набагато ефективніше, ніж робота тендерних комітетів, які є основними фігурантами в українському процесі державних закупівель сьогодні.
Інертний рух до ЄС вичерпався. Тепер доведеться докладати зусиль
Поки процес євроінтеграції нагадує мені броунівський рух. Кожен виробник сам собі торує шлях до Європи. Це неправильно, адже процедури стандартизації, сертифікації, пошуку партнерів є надзвичайно складними, на початковому етапі український бізнес розраховує й на допомогу досвідчених європейських партнерів.
Судові реформи: європейський досвід та українські реалії
Люстраційна політика східноєвропейських країн була більше спрямована на виявлення правди, аніж на покарання окремих людей. Вони вважали, що побудова демократичного режиму є неможливою без якнайповнішого викриття порушень прав громадян, скоєних представниками старого режиму.
Ким був для України Андреас Шоккенхофф
Андреас Шоккенхофф був тим політиком, який відкрито засуджував незаконну анексію Криму та загалом російську агресивну політику щодо України. Він виступав за запровадження подальших обмежувальних заходів проти Москви, а також за необхідність надати Україні перспективи членства в ЄС.
Тінь Фірташа, або Хто блокує створення громадського органу асоціації?
Проблеми з виконанням Угоди про асоціацію з’являються на несподіваних напрямах. Черговий виклик прийшов з Брюсселю... На думку європейського комітету, очолюване Фірташем об’єднання має отримати автоматичну більшість у Платформі громадянського суспільства - уставному органі асоціації...
Як врятувати люстрацію? Думка юриста
Якщо проігнорувати вимоги ВК - на нас чекає хвиля програних у Страсбурзі справ з компенсаціями чиновникам, що оскаржать люстрацію... Нам потрібно докласти максимум зусиль, щоб довести Раді Європи авторитарний характер режиму Януковича. Як не дивно, для Заходу це - не очевидний факт... (рос.)
"А хто на нас там чекає?" Кілька порад для виходу на європейські ринки
Незважаючи на спільний європейський ринок, на португальські фірми все ж ніхто не чекає в Польщі, а на польські – у Франції: ці компанії самі знаходять клієнтів і партнерів. Причини успіхів або невдач насамперед слід шукати всередині компанії, а не серед зовнішніх чинників. Я виділив би три складові: знання, навички та організація.
Ритуальні танці навколо електронного уряду
Фахівці напівжартома заявляють, що вже не знають, якою буде нинішня спроба побудувати електронний уряд – сьомою чи восьмою. Про важливість цієї теми говорили і всі останні уряди, і всі останні профільні міністри, однак ми й досі на самому початку шляху.
Як мають реагувати США на українську кризу: три ключові принципи
Ми хочемо, щоб світ побачив, що мирна відмова України від ядерної зброї забезпечила їй доступ до звичайної зброї, коли це стало дійсно необхідним. Цю допомогу слід надати негайно, можливо, разом з бронебійними, зенітними, антиракетними установками та обладнанням для збору розвідувальної інформації.
Громадська платформа асоціації – чи блокує ЄЕСК її створення?
Нинішня позиція Європейського економічного та соціального комітету ставить під сумнів леґітимність платформи Україна-ЄС... Не може існувати попередньо заданих привілеїв чи квот для будь-якої з груп громадянського суспільства – як не може ЄЕСК "заблокувати" завершення інституціалізації цієї платформи...
Довго – не завжди добре. Зміст коаліційної угоди. ІНФОГРАФІКА
Ми підготували графічний виклад ключових реформ, передбачених домовленістю про створення коаліції "Європейський вибір". Оскільки перелік сфер досить великий, інфографіка розбита на три блоки... Наше завдання – стежити, чи виконує влада обіцяні європейські реформи...
Мінінформації чи євроінтеграція – різний фінал схожих пропозицій
Відповіді уряду на наше прохання створити орган з євроінтеграції були простими: "не на часі", "війна", "тотальна економія бюджетних коштів". Схоже, на нове "міністерство правди" ці "залізобетонні" аргументи вже не діють... В уряді не виявилося навіть віце-прем'єра з євроінтеграції...
"Південний потік" помер. Хай живе...
Якби "Газпрому" вдалося реалізувати проект South Stream аж до австрійського газового вузла Баумгартен, це перешкоджало би подальшій лібералізації торгівлі на газовому ринку і, швидше за все, призвело б до збільшення цін на газ у регіоні.
Тютюнова справа. Чиї інтереси захищає Україна?
Замість реального захисту інтересів вітчизняних виробників на іноземних ринках уряд досі продовжує дивну суперечку з Австралією. Причина спору – обмеження використання торговельних знаків на упаковках тютюнових виробів. Ця суперечка, яка викликає дуже багато підозр у корупції, почалася ще 2012 року та досі триває.
Радити щодо реформ. Радити задля довіри
Я був в Україні 9 років тому, після Помаранчевої революції, і бачив, як історичну можливість було спаплюжено. Тепер ми – разом – маємо вхопитися за новий історичний шанс, який у нас з’явився... Місія ЄС – це інструмент, яким Україна може скористатися для досягнення цієї мети...
Народжені не в Україні – літати не можуть?
Спробуємо розглянути, які наслідки чекатимуть авіаційний ринок після набрання чинності новими правилами... Нова кваліфікаційна вимога "проявить себе" тільки тоді, коли авіакомпанії подаватимуть заяви на отримання нової ліцензії... Останній критерій є дещо хитромудрим...
Шведський уряд продовжить підтримку України
Так само як Україні потрібна довгострокова стратегія розвитку, нам необхідно працювати разом у довгостроковій перспективі над створенням умов для зняття напруженості та підтримки мирного розвитку у регіоні.