Колонки

Антивізова політика. Німецький досвід
Очевидно, в посольстві Німеччини в Києві вирішили, що людям, у чиїй країні йде війна, поїздки в їхню розвинену демократичну державу зайві... Я ще пам'ятаю те приниження, коли, стоячи перед віконцем будь-якого іноземного посольства, кожна українка повинна була доводити зневажливим людям за склом, що вона не повія і не потенційна нелегалка. То що змінилося?
Чи є права у українських споживачів?
Так, Угода про асоціацію містить розділ, що стосується питання захисту прав споживачів. Але чи готові ми виконувати положення цього розділу?
Питанню прав українських споживачів приділяється все менше й менше уваги. Складається дилема, коли права є, а захистити їх – неможливо...
Розпочинає роботу перший орган, утворений в рамках Угоди про асоціацію
Наприкінці минулого тижня в завершився кількамісячний процес формування Української частини Платформи громадянського суспільства – відбулося засідання Установчих зборів цього органу. З утворенням ПГС громадянське суспільство отримує механізм впливу на діалог України та ЄС.
Російський Захід. Суб'єктивні враження
Яскравою ілюстрацією рівня інформованості про Росію і Україну став книжковий магазин у Кракові. Тут є видання про Росію, переклади російських істориків, публіцистів, журналістів (особливо популярною є постать Сталіна). Зрештою, переклади російської літератури. Полиця ж про Україну налічує аж чотири видання, у тому числі путівник і щось на кшталт атласу.
Руйнівники міфів
Український бізнес почав усвідомлювати необхідність змінюватися відповідно до світових стандартів. Наприклад, великі українські емітенти боргових паперів намагалися спільно з інвесторами знайти взаємовигідні умови передбачуваної реструктуризації боргів. Хоча раніше вони суто по-українськи ставили своїх кредиторів перед фактом.
"Референдум" у Каталонії: міф про розпад Іспанії
Цифри вражають - оголошено, що 80,76% учасників опитування хочуть незалежності Каталонії. Але питання в деталях. Влада Каталонії дозволили голосувати навіть підліткам - з 16 років. Лист із закликом прийти на дільницю отримав і я - громадянин України, який живе в Барселоні.
Триває конкурс для регіональних журналістів, що пишуть про асоціацію
"Угода про асоціацію відкриває нові можливості для малого і середнього бізнесу. Однак більшість підприємців – особливо в регіонах – не чула про ці можливості або вважає їх нездійсненними". Конкурс триватиме по 8 грудня 2014 року й завершиться церемонією вручення нагород переможцям.
Успіх реформ? Український досвід
Гонитва виключно за чужим досвідом – найкращий доказ відсутності власних знань і спроможності проводити реформи. Водночас, хоч це й звучить дивно, в Україні були успішні місцеві і національні реформи, хоча загальний негатив перекреслював успіхи... Те, що було далі, є певним алгоритмом здійснення реформ в Україні...
Конкурс есе MindSketch стартує 1 листопада
MindSketch – це щомісячний конкурс на найкращі есе, який запроваджується з метою розкриття найбільш актуальних суспільно-економічних проблем України, в тому числі - в сфері сближення з Євросоюзом. MindSketch розпочинається 1 листопада...
Всі наші біди. Погляд на Україну після двох місяців життя в Європі
Скажу без перебільшення: після двох місяців відсутності Київ мене засмутив. Після здорової, екологічної, підтягнутої Скандинавії багато українців виглядають так, наче їм всім терміново потрібно до лікаря (рос.).
Відкрити очі, щоби зберегти економіку
ЄС до 2016 року в односторонньому порядку відкрив європейські ринки для української продукції, та ще й митні платежі знизив. Але це зовсім не означає, що всю продукцію, що експортується українськими виробниками на європейські ринки, будуть купувати. Швидше, це буде під силу далеко не кожному українському виробнику (рос)
Руслан Демченко – hostis publicus дипломатичної служби?
МЗС формально постфактум надало свої зауваження до розпорядження Кабміну від 21 листопада, хоча певні політичні і юридичні зауваження не були враховані. Руслан Демченко не зупиняв процесу підготовки Угоди, оскільки надія на її підписання в дипломатів залишалася до останнього моменту.
Імідж країни чи цінність життя? Російський підхід
Глава компанії Total, що загинув у катастрофі, був щирим, а не кон'юнктурним "другом Росії"... Але тим більш символічною стала майже рефлекторна реакція російської влади на те, що трапилося. Виявилося, що головне в безглуздій смерті чотирьох осіб - удар по іміджу країни. А сама смерть нічого не варта.
Соціальний діалог в Україні – терміново потрібні європейські зміни
Нині українські посадовці вважають, що робота профспілок та недержавних організацій щодо захисту соціальних та трудових прав є не інакше ніж "ворожими діями агентів ФСБ". Але ж війна колись закінчиться, і потрібно буде займатися такими ненависними владі "соціальними питаннями"...
"Нафтогаз": нові шанси на перемогу у Стокгольмі
Не всі аргументи Києва в Стокгольмі видаються обґрунтованими. Водночас, найбільш принципова для України вимога – про перегляд тарифу на транзит – з високою імовірністю буде задоволена. Апеляція до законодавства Євросоюзу – найсильніший аргумент українського позову.
"Непотрібна гуманітарка". Влада любить, щоби її просили?
10 жовтня до адміністрації президента Порошенка надійшов лист за підписом президента Єврокомісії Жозе Мануела Баррозу, про який ані українська, ані європейська влада наразі не повідомляли ЗМІ. Таке листування на найвищому рівні не є звичною практикою. До того ж, вражає зміст листа.
У пошуках траєкторії розвитку українських регіонів
В суспільстві існує досить обґрунтований страх самостійності регіонів. Ми переносимо риси регіональних еліт на майбутню децентралізовану політику та боїмося таких змін... Водночас, Євросоюз - це, по суті, одна велика децентралізована країна з широкими повноваженнями регіонів.
Відкриття ринку ЄС: головне – не продешевити
Український бізнес отримав шанс на експансію в ЄС. Однак слід пам'ятати – миттєвий прибуток здатний вилитися в істотні втрати у майбутньому. Неправильно розрахувавши цінову політику, українські виробники можуть відчути на собі всі принади участі в торговельних розслідуваннях Євросоюзу.
Нотатки з осінньої сесії ПАРЄ
Багато хто в ПАРЄ, називаючи речі своїми іменами, каже про інтервенцію Росії... На даному етапі асамблея розділилася на дві великі групи: прихильників позбавлення Росії голосу та тих, хто шукає шляхи повернення до діалогу з РФ... Я пропоную: давайте об'єднаємося проти зовнішнього ворога.
Протиотрута від Росії. Україна шукає відповідь на торговий ультиматум
Україна і РФ можуть підвищувати митні ставки лише до рівня, визначеного умовами свого членства у СОТ. Але середня митна ставка в Україні майже втричі нижча, ніж в РФ! В такій ситуації «дзеркальне» підвищення Україною мит на російські товари лише виглядає адекватним кроком, але насправді вплив обох корекцій буде зовсім різний.