Колонки

Референдум про вступ до НАТО – гра на межі фолу
Так, безперечно, Україні потрібно негайно відновлювати інтеграцію в НАТО і готуватися до вступу до Північноатлантичного альянсу. Однак наразі ініціатива щодо референдуму швидше зашкодить Україні, аніж стане для неї рятівним колом. В умовах війни гра на межі фолу з такими серйозними речами – це шлях в нікуди.
Invest in Ukraine, Лондон. Онлайн відеотрансляція
Третього вересня в Лондоні розпочнеться інвестиційна конференція Invest in Ukraine – перший захід із залучення в Україну європейських інвестицій після підписання нами Угоди про асоціацію.
Інвестиційне волонтерство. Час допомагати державі
Формально в Україні діє сервіс для роботи із інвесторами InvestUkraine. Однак останній запис на їх сторінці у Facebook датований ще листопадом 2012 року. Для інвесторів це означає, що цього сервісу в країни фактично немає.
Отже, функції державних органів знову доводиться виконувати волонтерам.
Девальвація – forever?
Національний банк не вбачає проблеми в новій девальвації. Але ж вона не лише завдає втрат українцям, але й ставить під сумнів спроможність країни реалізувати євроінтеграційні наміри... За середнього курсу 14 грн/$ зовнішні інвестори й кредитори матимуть високі сумніви в доречності входження в українську економіку.
Реверс газу зі Словаччини. Вдалий старт
Реверс газу відкривається в дуже вдалий для України момент. "Газпром" дуже неохоче йде на зміну довгострокових контрактів зі своїми європейськими партнерами, тим самим створюючи на європейському ринку перевагу пропозиції газу. Така політика веде до зниження цін на спотовому ринку.
Що сховано в програмі виконання Угоди про асоціацію?
Хотілося вірити, що новий уряд врахував помилки попереднього. Проте проект чинного уряду так само не містить ні конкретних кроків, ні опису ресурсів, необхідних для виконання завдань Угоди... Також відомо, що при підготовці нинішнього проекту програми не достатньою мірою залучались міжнародні експерти.
Час купувати
Один за одним - вперше з 2004 року - я став отримувати дзвінки та електронні листи від приватних інвесторів з Європи і США. Вони планували відвідати Київ і просили допомоги в організації зустрічей з українським бізнесом, зацікавленим у продажу.
Санкції проти санкцій. "Маленька" відмінність
ЄС разом із США намагаються позбавити Росію доступу до своїх досягнень. Тим часом Росія також намагається позбавити росіян (тобто своїх громадян!) права користуватися досягненнями цивілізованого світу...
Лишилося сказати кілька слів про Китай. Позиція, яку він зайняв у новому світовому конфлікті, заслуговує на увагу...
Кредитна дієта
Не можна сказати, що інвестори повністю залишили Україну. Зараз країною цікавляться лише опортуністи - фонди, що спеціалізуються на ризикованих інвестиціях і готові купувати активи дешево. І таким фондам нема чим дорікнути: це їхня стратегія - придбавати активи у країнах з підвищеними ризиками. Якби у країні не велися бойові дії, вони б навіть не виявляли до нас інтерес.
Публічна реформа
Отже, за 2013 рік аналітики відводять Україні останнє місце серед країн Східного партнерства в сфері якості державного управління. Що потрібно зробити, щоб дати поштовх інституційним реформам? Для України це питання залишається вкрай актуальним.
«Містраль». Троянський кінь Європи
Україна має достатні передумови для твердження, що передача суден «Містраль» Російській Федерації у легітимний спосіб є сумнівною. Україна має попередити, що у випадку передачі «Містралів» Французька Республіка стане співвідповідальною за наслідки їх використання путінською Росією.
Техогляд європейського зразка: безпека без корупції
Обов’язковість технічного огляду для легкових автомобілів рано чи пізно треба повертати. При цьому, пам’ятаючи про попередній корупційний досвід та враховуючи кращі європейські практики, маємо обрати найкращий варіант для України.
Коли ж нарешті почнеться асоціація?
Нині не вистачає, перш за все, одного – бажання... Не хотів би проводити паралелі чи порівнювати, але громадянське суспільство не пробачить нинішній владі затягування ратифікації, як не пробачило Януковичу відмову від підписання Угоди.
Базель III як банківська карта євроінтеграції
Україна може і не виконувати правила Базельського комітету з питань банківського нагляду - в тексті Угоди з ЄС таких вимог немає. Але саме перехід до цих стандартів дозволить очистити банківський сектор та залишити на ринку лише тих гравців, які здатні витримати жорстку конкуренцію за клієнта. Як результат, до України знову прийдуть великі європейські банки.
Україно-російський конфлікт як внутрішній виклик для Європи
У нас – навіть в про європейських колах – нині панує хибна думка про демократію... Ми повинні зрозуміти, що якщо ми бачимо себе складовою європейського проекту, то ключові проблеми ЄС, в тому числі відсутність єдності, вже зараз є і нашими проблемами.
Ратифікація Асоціації – що приховано за її "технічною" підготовкою
Тиск громадськості на народних депутатів – це, за великим рахунком, холостий постріл. Процес нині гальмує не Верховна рада... Підготовка пакету документів для ратифікації, який подається президенту, займає один-два дні, адже для Міністерства закордонних справ це звична процедура.
ЄС – це довгострокове планування
Україні слід навчитися складати чіткі довгострокові плани, подібні до європейських, та дотримуватися їх, незалежно від того, який склад парламенту обраний та хто зараз президент. Поки, на жаль, це не дуже виходить.
Створюється громадський орган Асоціації
Створення Платформи громадянського суспільства (де будуть представлені громадські організації України та Євросоюзу на паритетних засадах) передбачене Угодою про асоціацію... Встановлений жорсткий крайній строк для подання заявок тих, хто бажає взяти участь у створенні платформи – 30 червня 2014 року. Лишилося ще кілька днів.
Стокгольмський арбітраж. Позиція "Нафтогазу" краще, ніж здається
На перший погляд позиція НАК «Нафтогаз України» виглядає авантюристично, проте на її підтвердження свідчить вагома кількість прецедентів перегляду ціни на газ в арбітражному порядку.
З турботою про здоров’я. 5 законів, які зроблять продукти безпечними
Для багатьох українських підприємств ассоціація - це можливість виходу на нові ринки. Та підписання угоди недостатньо. Якщо не ухвалити низку законів, український виробник не отримає право на "відкритий" експорт до ЄС... Окрім того, ці закони допоможуть захистити здоров'я українців.