Колонки

"Непотрібна гуманітарка". Влада любить, щоби її просили?
10 жовтня до адміністрації президента Порошенка надійшов лист за підписом президента Єврокомісії Жозе Мануела Баррозу, про який ані українська, ані європейська влада наразі не повідомляли ЗМІ. Таке листування на найвищому рівні не є звичною практикою. До того ж, вражає зміст листа.
У пошуках траєкторії розвитку українських регіонів
В суспільстві існує досить обґрунтований страх самостійності регіонів. Ми переносимо риси регіональних еліт на майбутню децентралізовану політику та боїмося таких змін... Водночас, Євросоюз - це, по суті, одна велика децентралізована країна з широкими повноваженнями регіонів.
Відкриття ринку ЄС: головне – не продешевити
Український бізнес отримав шанс на експансію в ЄС. Однак слід пам'ятати – миттєвий прибуток здатний вилитися в істотні втрати у майбутньому. Неправильно розрахувавши цінову політику, українські виробники можуть відчути на собі всі принади участі в торговельних розслідуваннях Євросоюзу.
Нотатки з осінньої сесії ПАРЄ
Багато хто в ПАРЄ, називаючи речі своїми іменами, каже про інтервенцію Росії... На даному етапі асамблея розділилася на дві великі групи: прихильників позбавлення Росії голосу та тих, хто шукає шляхи повернення до діалогу з РФ... Я пропоную: давайте об'єднаємося проти зовнішнього ворога.
Протиотрута від Росії. Україна шукає відповідь на торговий ультиматум
Україна і РФ можуть підвищувати митні ставки лише до рівня, визначеного умовами свого членства у СОТ. Але середня митна ставка в Україні майже втричі нижча, ніж в РФ! В такій ситуації «дзеркальне» підвищення Україною мит на російські товари лише виглядає адекватним кроком, але насправді вплив обох корекцій буде зовсім різний.
Гра без виграшу. Чому поведінка «Газпрому» стає проблемою для нього самого
"Газпром" своїми діями підриває власну репутацію стабільного і надійного постачальника і партнера. По позиціях газу в ЄС суттєво вдарила криза 2009 року. Стало зрозумілим, що газ є неконкурентоспроможним для вироблення електричної енергії. Позиції газу погіршилися і на ринку тепла, де його конкурентом стала біомаса.
Європейські реформи в енергетиці: час для спільних дій
Настав час підбити підсумки більш ніж піврічної роботи уряду Яценюка в питаннях реформування енергетики. Зараз очевидно, що нова влада обрала європейський напрямок. Однак однієї лише політичної волі недостатньо для належного впровадження законодавства ЄС...
Запрошення до участі у створенні Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС
Угода про асоціацію між Україною та ЄС відкрила для українських НУО унікальний інструмент співпраці з Євросоюзом – Платформу громадянського суспільства Україна-ЄС. Українську частину платформи буде утворено під час установчих зборів у листопаді 2014 року.
Реформи в країні чудес
Дмитро Шимків, заступник голови АП, влучно порівняв завдання реформаторів із сюжетом "Аліси в країні чудес"... Успіх на "Алісиному шляху" залежить не лише від економіки, а й від реформ у соціальній сфері. Однак говорити про те, що Мінсоцполітики може стати реформатором - надто складно, яккщо взагалі можливо.
Девальвація forever-2
Влада має за будь-яку ціну привернути іноземні інвестиції до України. Європейський капітал зможе стати найкращим захистом від російської агресії. Попри можливі втрати через низьку вартість об’єктів в кризових умовах, важливо простимулювати ефективного власника. Але як це робити нині, коли НБУ демонструє неспроможність припинити або хоча б обмежити валютну дестабілізацію?
Чого зараз найбільше потребує Україна? Досвід реформ у Словаччині
Будь-яка реформа – це зміна. А люди не люблять і бояться змін. Це цілком природно і нормально... 25 років тому Словаччина виробляла старі радянські танки, проте не виробила жодного автомобіля. Зараз ми найбільший автовиробник у світі з розрахунку на душу населення. Головна причина успіху – реформи.
Хто гальмує безвізовий режим в ЄС для українців
Україна вже в 2015 році може отримати безвізовий режим з ЄС. Однією з умов цього є готовність держави до видачі біометричних закордонних паспортів. На жаль, у паспортній сфері або зберігається відомча корупція, або уряд вкрай бездарно вирішує проблеми. Зрештою, може виявитися, що Україна з власної провини не буде готова до безвізового режиму.
Інвесторам вже зараз потрібні реформи
Краще зменшити податки до 20-30%, але їх буде перераховувати до бюджету більшість платників. Треба допомогти бізнесу не думати про операційні ризики, а дати можливість сконцентруватися на виробництві продуктів з високою доданою вартістю. І тоді в Україну прийдуть не лише кредити, а й інвестиції.
Британський "Крим": порівняння та відмінності
Окупанти схопилися за референдум у Шотландії, намагаючись притягнути за вуха "паралелі" між британським плебісцитом та обставинами кримської окупації... Але угода з центральною владою Британії про референдум, підписана в Единбурзі, визначила умови голосування про незалежність регіону…
Вільна торгівля з ЄС. Почати не можна відкласти
Продовження дії односторонніх торговельних преференцій ЄС вигідне національній економіці. Але воно ставить дуже просте питання - що буде за рік? Росія навряд чи полишить вимоги переписати Угоду про асоціацію. Тим більше тепер, коли вона переконалася у можливості впливати на перебіг української євроінтеграції.
Референдум про вступ до НАТО – гра на межі фолу
Так, безперечно, Україні потрібно негайно відновлювати інтеграцію в НАТО і готуватися до вступу до Північноатлантичного альянсу. Однак наразі ініціатива щодо референдуму швидше зашкодить Україні, аніж стане для неї рятівним колом. В умовах війни гра на межі фолу з такими серйозними речами – це шлях в нікуди.
Invest in Ukraine, Лондон. Онлайн відеотрансляція
Третього вересня в Лондоні розпочнеться інвестиційна конференція Invest in Ukraine – перший захід із залучення в Україну європейських інвестицій після підписання нами Угоди про асоціацію.
Інвестиційне волонтерство. Час допомагати державі
Формально в Україні діє сервіс для роботи із інвесторами InvestUkraine. Однак останній запис на їх сторінці у Facebook датований ще листопадом 2012 року. Для інвесторів це означає, що цього сервісу в країни фактично немає.
Отже, функції державних органів знову доводиться виконувати волонтерам.
Девальвація – forever?
Національний банк не вбачає проблеми в новій девальвації. Але ж вона не лише завдає втрат українцям, але й ставить під сумнів спроможність країни реалізувати євроінтеграційні наміри... За середнього курсу 14 грн/$ зовнішні інвестори й кредитори матимуть високі сумніви в доречності входження в українську економіку.
Реверс газу зі Словаччини. Вдалий старт
Реверс газу відкривається в дуже вдалий для України момент. "Газпром" дуже неохоче йде на зміну довгострокових контрактів зі своїми європейськими партнерами, тим самим створюючи на європейському ринку перевагу пропозиції газу. Така політика веде до зниження цін на спотовому ринку.