У Польщі вимагали викопати "золотий потяг" нацистів

Понеділок, 7 березня 2016, 10:40

Мешканці польського міста Валбжих в неділю зібралися на протест з вимогою розкопати місце, де ймовірно закопаний легендарний "золотий потяг" нацистів.

Про це повідомляє Gazeta Wyborcza.

В акції, незважаючи на несприятливі погодні умови, взяли участь близько 200 осіб, які пройшли до 65-го кілометра залізничної лінії біля Валбжиха, де ймовірно має знаходитися потяг.

Учасники тримали в руках лопати і скандували "Починайте копати".

"Мусимо щось починати робити. Справа вже затягнулася. На нашу думу, хтось свідомо блокує процес. Якщо там дійсно щось є, про Валбжих почує цілий світ", - цитує видання одного з учасників акції.

При цьому на акції не був присутній жоден представник місцевої влади. Натомість на ній був адвокат Андреаса Ріхтера і Пьотра Копера, які стверджують, що знають, де знаходиться потяг.

"Нинішня влада говорить про тяглість історичної пам’яті. А тут ми маємо справжню скарбницю і в інтересі держави її показати", - сказав він.

Як зазначається, протест пройшов без інцидентів, охорону забезпечували кілька поліціянтів.

Як повідомлялося, влітку двоє чоловіків повідомили про те, що їм відоме місцезнаходження легендарного потягу нацистів, який міг перевозити золото, коштовності, твори мистецтва і зброю та зник наприкінці 1944 року.

Чоловіки підкріпляли свої відомості знімками з георадару.

До пошуків підключилася держава – зокрема, було надано дозвіл на використання армії в пошуках. За словами заступника міністра культури Польщі, "золотий потяг" існує з ймовірністю 99%. В той же час голова центробанку Польщі заявляв, що історія з золотим потягом – лише качка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.