У Туреччині закликали Трампа посприяти у швидкій екстрадиції Гюлена

Середа, 9 листопада 2016, 12:41

Прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим закликав Дональда Трампа, який переміг на президентських виборах у США, посприяти у швидкій екстрадиції Фетхуллаха Гюлена, опозиційного проповідника, якого турецька влада звинувачує в організації спроби перевороту у липні 2016-го року.

Про це повідомляє Anadolu.

Коментуючи перемогу Трампа, Йилдирим зазначив, що звертається до нового глави Білого дому із закликом про екстрадицію Гюлена.

"Якщо ватажок терористів буде незабаром екстрадований в Туреччину, то у відносинах між Анкарою і Вашингтоном відкриється нова сторінка", - сказав прем'єр.

Йилдирим також привітав Трампа з перемогою на виборах.

"Бажаю успіхів Трампу. Впевнений, що у нового президента буде можливість зробити внесок в ще більший розвиток традиційно дружніх турецько-американських відносин, подолати розбіжності на благо стратегічного партнерства між двома країнами", - зазначив прем'єр.

Нагадаємо, Фетхуллах Гюлен живе в добровільному вигнанні у США.

Турецька влада звинувачує його у веденні тривалої кампанії з метою повалення уряду країни через незаконний доступ до державних установ, зокрема військових, поліції і судових органів, створивши мережу, яку називають "паралельною державою".

Опозиційний проповідник Фетхуллах Гюлен обіцяв повернутися до Туреччини, якщо міжнародне розслідування доведе його вину.

Міністерство юстиції Туреччини направило США запит з вимогою заарештувати лідера руху FETÖ Фетхуллаха Гюлена, якого Анкара звинувачує в організації спроби державного перевороту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.