Парламент Шотландії 22 березня проголосує щодо референдуму про незалежність

Середа, 22 березня 2017, 10:18

Парламент Шотландії сьогодні, 22 березня, проголосує з питання про необхідність проведення нового референдуму про незалежність, всупереч протидії з боку Лондона.

Про це повідомляє AFP.

Очікується, що лідер Шотландії Нікола Стерджен виграє голосування в парламенті Шотландії щодо підтримки нового референдуму про незалежність.

Схвалення шотландським парламентом дозволить їй звернутися до уряду Великої Британії з проханням провести ще один референдум. Зазначимо, що у 2014 році шотландці проголосували за те, щоб залишитися у складі Великої Британії.

Раніше повідомлялося, що шотландська національна партія, яку очолює Стерджен, не має абсолютної більшості в парламенті в Единбурзі, але вона вже заручилася підтримкою партії "Зелених" і цього має вистачити для підтримки референдуму.

Нагадаємо, напередодні депутати парламенту Шотландії розпочали дводенні дебати щодо пропозиції першого міністра Ніколи Стерджен провести референдум про незалежність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.